2700 TL Sistem Tavsiyesi

Arkadaşlar herkes nacizane düşüncesini paylaşıyor ve en nihayetinde bunlar sayesinde en doğru karar alınıyor bu yüzden tartışamaya kalp kırmaya hatta ve hatta konuyu dağıtmaya gerek yok.
Başlık sahibinin merakı Sapphire RX 570 Pulse OC 4GB = 900 TL modeli ile Sapphire Nitro+ Amd Radeon RX 570 4GB = 991 TL modeli arasındaki fiyat farkını vermeye değip değmeyeceği. Nitro modelini öneren arkadaştan ricam bu konuda bilgisini yada araştırmasını yapıp bizimle paylaşsın. Daha uygun fiyatla bulamadığım için bu 2 seçenek arasında yoğunlaştık fakat perfomans farkı, soğutma da sorun olmayacak daha uygun fiyatlı bir modelde bakılabilir. Önemli olan donanımlara hak etmedikleri rakamları vermeyip böylece diğer donanımlarda iyileştirme yapabilmek.

Araştırdım ve nitro+ overclock performansı ve soğutma açısından daha iyiymiş . Ben nitro versiyonu almaya karar verdim . Sadece maksimum 300 tl psu önerisi istiyorum.
Arkadaşlar herkes nacizane düşüncesini paylaşıyor ve en nihayetinde bunlar sayesinde en doğru karar alınıyor bu yüzden tartışamaya kalp kırmaya hatta ve hatta konuyu dağıtmaya gerek yok.
Başlık sahibinin merakı Sapphire RX 570 Pulse OC 4GB = 900 TL modeli ile Sapphire Nitro+ Amd Radeon RX 570 4GB = 991 TL modeli arasındaki fiyat farkını vermeye değip değmeyeceği. Nitro modelini öneren arkadaştan ricam bu konuda bilgisini yada araştırmasını yapıp bizimle paylaşsın. Daha uygun fiyatla bulamadığım için bu 2 seçenek arasında yoğunlaştık fakat perfomans farkı, soğutma da sorun olmayacak daha uygun fiyatlı bir modelde bakılabilir. Önemli olan donanımlara hak etmedikleri rakamları vermeyip böylece diğer donanımlarda iyileştirme yapabilmek.

Israrla 600W olması gerekmiyor fakat ileride elinize para geçer ve ekran kartını Ryzen 2600 ünde kaldırabileceği hatta zorlayabileceği bir tanesiyle değiştirme şansı geçerse bir de PSU ile uğraşmayın diye 600W olmasında fayda görüyorum. Gerçi alınabilir 500W lar ile 600w arasında da fiyat farkı çok olmadığından her türlü aynı kapıya çıkıyor. Teknobiyotikte High Power bir tane var ama 350 TL gibi bir fiyatı vardı kargo bedeli de ekliyor firma o yüzden başka bir tavsiye gelmesini umuyorum.
Piyasada alınabilir PSU kalmamış olması gerçeği bir yana bu yazdıklarım.

Peki ben her parçayı ayrı ayrı sitelerden sipariş ettiğimde herhangi bir sorun yaşar mıyım. Hiç bu şekilde biligsayar toplayan birisi var mı ? Deneyimlerini paylaşabilir mi rica etsem.

Bu nasıl ben 300 tl hem sertifikası var
Screenshot_20190721-002733.jpeg

Arkadaşlar bütçemi birazdaha genişlettim ve 2800 tl yapptım . Şimdi kafa karışıklığı olmaması için bi özet geçelim . 2800 tl ye anakart + ram + işlemci + ekran kartı + PSU

AMD RYZEN 5 2600 = 933 TL
Gigabyte B450M S2H = 423 TL
Sapphire rx 570 pulse = 900 TL
Corsair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz = 259 TL

High power 500watt 80+ bronz 313 tl

Toplam 2828
Şuan sistem tama peki eklemek veya müdahale etmek istediğiniz bişey var mı ?

500W olacaksa o ürün daha uygun fiyatlada var ve her hangi bir tavsiye gelmezse bu linki verecektim zaten ama bekliyordum.
HPE-500BR-A12S = 272 TL
Birde sanıyorum aynı serinin 600W olarak yeni çıkmış diye tahmin ettiğim HPE-600BR-A12S = 350 TL var fakat bu ürüne firma 13 TL gibi bir de kargo bedeli ekleyecek değerlendirin.
Hatta sistemi belirttiğiniz, bütçeyi ve kalan meblağ ile PSU tavsiyesi istediğiniz bir başlık oluşturun bence. 500W olan alınabilir fakat siz yinede başlık açın belki bizim gözden kaçırdığımız bir firmada 600W denk gelir.

Teşekkür ederim 3 veya 4 gün sonra sistemi alıcam dizip size sonuçları ayarım
500W olacaksa o ürün daha uygun fiyatlada var ve her hangi bir tavsiye gelmezse bu linki verecektim zaten ama bekliyordum.
HPE-500BR-A12S = 272 TL
Birde sanıyorum aynı serinin 600W olarak yeni çıkmış diye tahmin ettiğim HPE-600BR-A12S = 350 TL var fakat bu ürüne firma 13 TL gibi bir de kargo bedeli ekleyecek değerlendirin.
Hatta sistemi belirttiğiniz, bütçeyi ve kalan meblağ ile PSU tavsiyesi istediğiniz bir başlık oluşturun bence. 500W olan alınabilir fakat siz yinede başlık açın belki bizim gözden kaçırdığımız bir firmada 600W denk gelir.

Tekrar belirtiyorum her gün değişiyor fiyatlar ve kampanyalar alacağınız gün mutlaka sağı solu kurcalamak fiyat araştırması yapmak şart. Belki listeden bir ürün ve ya muadili 3 5 kuruş ucuza bulunup anakarta katkı sağlar vs vs, özen gösterin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı