2700 TL Sistem Tavsiyesi

Kartın yoksa havale ile alabilirsin. Ram teknobiyotikte pahalı olduğu için eklemedim. Ram ile birlikte 2900 yapar. 200 TL bütçeyi aşıyor ama AMD sistemlerden çok daha iyi ve stabil olur.

RX570 sorunlu bir kart, wattman hatası var bol miktarda AMD kartlarında, yine de RX 570 alırsanız işlemciyi 9100F alın. 2200G'den daha iyi bir işlemci. 2200G'nin oyunlardaki performansı kötü.

1563642310753.png

Vatandan vazgeçtiğimi zaten söylemştim. Bi arkadaş
R5 2600 vs rx 670 nitro sistem bulmuştu
Kartın yoksa havale ile alabilirsin. Ram teknobiyotikte pahalı olduğu için eklemedim. Ram ile birlikte 2900 yapar. 200 TL bütçeyi aşıyor ama AMD sistemlerden çok daha iyi ve stabil olur.

RX570 sorunlu bir kart, wattman hatası var bol miktarda AMD kartlarında, yine de RX 570 alırsanız işlemciyi 9100F alın. 2200G'den daha iyi bir işlemci. 2200G'nin oyunlardaki performansı kötü.

Eki Görüntüle 418280
O sisteme ek bir PSU tavsiyesi istemiştim.

Kafa karışıklığı olmaması adına paylaşımı yapılmış ve alınacağı konusunda nispeten karara varılmış olan sistem üzerinden yorum yapılmalı diye düşünüyorum. Başlık sahibi bunun üzerinden yorum yaptığınızı düşünerek hataya düşebilir. Konu başlıktan sonra birçok değişime uğradı ve olayı başa dönüdürmek haksılık olur. Tabi alıcağı konusunda kara varılmış sistem bumu ondan bende emin değilim, bu konuda da başlık sahibine iş düşüyor. bilgilendirme bizim yaptığımız kadar özenli olmalı ki kimse boşa uğraş ve yanlış bilgilenme yaşamasın.
AMD RYZEN 5 2600 = 933 TL
Gigabyte B450M S2H = 423 TL
Sapphire RX 570 Pulse OC 4GB = 900 TL
Corsair Vengeance LPX 8GB (1x8GB) DDR4 3000MHz = 259 TL

Bu sistem tamam , birde PSU eklersek sorun kalmıyor
Kafa karışıklığı olmaması adına paylaşımı yapılmış ve alınacağı konusunda nispeten karara varılmış olan sistem üzerinden yorum yapılmalı diye düşünüyorum. Başlık sahibi bunun üzerinden yorum yaptığınızı düşünerek hataya düşebilir. Konu başlıktan sonra birçok değişime uğradı ve olayı başa dönüdürmek haksılık olur. Tabi alıcağı konusunda kara varılmış sistem bumu ondan bende emin değilim, bu konuda da başlık sahibine iş düşüyor. bilgilendirme bizim yaptığımız kadar özenli olmalı ki kimse boşa uğraş ve yanlış bilgilenme yaşamasın.
Sapphire RX 570 Pulse OC 4GB = 900 TL

Bu sistem ama ekran kartı için yukarıda nitro olduğunu belirtmişsiniz biz bunda 90 TL daha uyguna geldiği için değişime gittik ve ben bu konuda mutlaka 2 ürün arasında mukayese yapılsın diye belirtmiştim. Ben şahsen marka ve modeller arasındaki fiyat farkına değmeyeceğini düşünüyor olsam da doğruluğu kişiden kişiye değişeceği için bu kararı alacağınız bilgiler doğrultusunda size bıraktım. Kafanızda evet bu dediğiniz ürünlerin doğruluğunu teyit edin birçok değişiklik yaptık çünkü, hataya düşmeyelim.
@dogant payaşımınızı bu sistem üzerinden mukayese ederseniz karara varmak da kolaylaşır.

90 tl farka değer mi nitro ?
Bu sistem ama ekran kartı için yukarıda nitro olduğunu belirtmişsiniz biz bunda 90 TL daha uyguna geldiği için değişime gittik ve ben bu konuda mutlaka 2 ürün arasında mukayese yapılsın diye belirtmiştim. Ben şahsen marka ve modeller arasındaki fiyat farkına değmeyeceğini düşünüyor olsam da doğruluğu kişiden kişiye değişeceği için bu kararı alacağınız bilgiler doğrultusunda size bıraktım. Kafanızda evet bu dediğiniz ürünlerin doğruluğunu teyit edin birçok değişiklik yaptık çünkü, hataya düşmeyelim.
@dogant payaşımınızı bu sistem üzerinden mukayese ederseniz karara varmak da kolaylaşır.

Sizin ilk paylaşım yaptığınız sistemdeki ekran kartı olan Pulse modeline istinaden @129592 isimli arkadaş Sapphire Nitro+ Amd Radeon RX 570 4GB modelinin soğutma açısından daha avantajlı olduğunu söylemişti. Bende, yaptığım paylaşımları bu model üzerinden yapıyordum fakat daha sonra gelişmeler daha uygun fiyatlı olduğu için sizinkinden de farklı olan Sapphire RX 570 Pulse OC 4GB modeline yönelmeme sebep oldu. Buraya kadar bir yanlış anlaşılma olmadığına emin olalım önce. Sorduğunuz soruya gelince cevabını maalesef bilmiyorum, her kuruşun önemli olduğundan yola çıkarak Pulse OC ekledim. Bütçeyi 90 TL aşabilecekseniz tabi ki Nitro alın, anladığım kadarı ile soğutma dahil 2-3 farkları var ama 90 TL ye değip değmeyeceğini maalesef bilemiyorum.

Zgrrs arkadaşımızın dizdiği bu sistemde karar kıldım.

Sapphire Nitro+ Amd Radeon RX 570 4GB = 991 TL
Bu şekilde 2.600 TL tutuyor.

250 -300 tl aralığında birde PSU lazım

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı