2700 TL'den i5 10600KF alınır mı?

Ciddi söylüyorum siz beni yanlış anlıyorsunuz gerçekten değecek bir şey yok orta da render süresi farklı değil çok fazla, oyunlar da da 5 fps bile zor oynuyor sıfır almak daha iyi olur stok fanı da olur idare eder başka bütçesi yoksa.
Hem de sıfır deme sebebim adınıza faturalı bir ürün alacak olmanız ve tabii macun masrafı yapmayacaksınız stok fan da var yani :D

Bakın tekrardan yazmak istiyorum arkadaşın bütçesi kısıtlı demek ki ve benim verdiğim tavsiye benim açımdan en mantıklı olanı ve tekrardan okuyup tartışan iki kişi değil de mesajı ilk defa okuyacak biriymiş gibi okuyun. 2700'e alacak arkadaş bunu 2. el alacak ve bunu yarın bir gün pişman olup sattığında tekrardan aynı fiyata veya daha fazla paraya satacak çünkü ucuza alıyor. Sıfır alacağı ürün hem grafik işlemcisi yok hem de alt model bu birinci konu. İkinci konu ise pişman olduğunda onu tatmin etmediğinde sattığında 500TL zararla satacak veya iade edecek zamanı boşa harcamış olacak. İnternetteki testlerin çoğu gerçeği yansıtmıyor çünkü her kasa aynı değil her ne kadar aynı işlemci veya ekran kartını kullanıyor olsalar bile. Ben 3D modellme yapıyorum kendim ikisini test ettiğimde verdiğim fiyat farkına değdiğini söyleyebilirim ayrıca ekran kartsız kalma ihtimaline karşı sırf daha ucuz diye alınması bence saçma. Ayrıca belki arkadaşın aklına Z serisi anakart soktunuz ve ileride alacak diyelim 2. el olarak veya sıfır fark etmez bu sefer 10400F elinde patlayacak yani her türlü düşünmek gerekiyor ki ben düşünüp o şekilde hareket ettim. B460 aldım ve Z serisi anakart siparişimi de tam olarak 5 ay sonra verdim yani bilgisayar toplama işi şu daha ucuz bak performans farkı yok ile belirlenmiyor. Alacak arkadaş hem zarar etmeyecek ileride satma ihtimaline karşı hem de bir tık daha fazla performans alacak. Yanlış düşündüğümü söylüyorsan saygım sonsuz ama herkes kendi açısından değil empati kurarak düşünmeli. Ayrıca piyasa araştırmasını sıfır olarak değil 2. el olarak da yapın lütfen.

Edit: 10600K hakkında konuştuğumuz için başlığı sonradan fark ettim yazdığımı düzeltmek yerine not ekliyorum 10600KF işlemciymiş arkadaşın alacağı çok fazla fiyat farkı olmasa da piyasadan sadece 200TL civarında daha ucuz.

Bakın tekrardan yazmak istiyorum arkadaşın bütçesi kısıtlı demek ki ve benim verdiğim tavsiye benim açımdan en mantıklı olanı ve tekrardan okuyup tartışan iki kişi değil de mesajı ilk defa okuyacak biriymiş gibi okuyun. 2700'e alacak arkadaş bunu 2. el alacak ve bunu yarın bir gün pişman olup sattığında tekrardan aynı fiyata veya daha fazla paraya satacak çünkü ucuza alıyor. Sıfır alacağı ürün hem grafik işlemcisi yok hem de alt model bu birinci konu. İkinci konu ise pişman olduğunda onu tatmin etmediğinde sattığında 500TL zararla satacak veya iade edecek zamanı boşa harcamış olacak. İnternetteki testlerin çoğu gerçeği yansıtmıyor çünkü her kasa aynı değil her ne kadar aynı işlemci veya ekran kartını kullanıyor olsalar bile. Ben 3D modellme yapıyorum kendim ikisini test ettiğimde verdiğim fiyat farkına değdiğini söyleyebilirim ayrıca ekran kartsız kalma ihtimaline karşı sırf daha ucuz diye alınması bence saçma. Ayrıca belki arkadaşın aklına Z serisi anakart soktunuz ve ileride alacak diyelim 2. el olarak veya sıfır fark etmez bu sefer 10400F elinde patlayacak yani her türlü düşünmek gerekiyor ki ben düşünüp o şekilde hareket ettim. B460 aldım ve Z serisi anakart siparişimi de tam olarak 5 ay sonra verdim yani bilgisayar toplama işi şu daha ucuz bak performans farkı yok ile belirlenmiyor. Alacak arkadaş hem zarar etmeyecek ileride satma ihtimaline karşı hem de bir tık daha fazla performans alacak. Yanlış düşündüğümü söylüyorsan saygım sonsuz ama herkes kendi açısından değil empati kurarak düşünmeli. Ayrıca piyasa araştırmasını sıfır olarak değil 2. el olarak da yapın lütfen.
Z Serisi anakart hocam ucuz mu demek istiyorsun fiyatı yani?

Bakın tekrardan yazmak istiyorum arkadaşın bütçesi kısıtlı demek ki ve benim verdiğim tavsiye benim açımdan en mantıklı olanı ve tekrardan okuyup tartışan iki kişi değil de mesajı ilk defa okuyacak biriymiş gibi okuyun. 2700'e alacak arkadaş bunu 2. el alacak ve bunu yarın bir gün pişman olup sattığında tekrardan aynı fiyata veya daha fazla paraya satacak çünkü ucuza alıyor. Sıfır alacağı ürün hem grafik işlemcisi yok hem de alt model bu birinci konu. İkinci konu ise pişman olduğunda onu tatmin etmediğinde sattığında 500TL zararla satacak veya iade edecek zamanı boşa harcamış olacak. İnternetteki testlerin çoğu gerçeği yansıtmıyor çünkü her kasa aynı değil her ne kadar aynı işlemci veya ekran kartını kullanıyor olsalar bile. Ben 3D modellme yapıyorum kendim ikisini test ettiğimde verdiğim fiyat farkına değdiğini söyleyebilirim ayrıca ekran kartsız kalma ihtimaline karşı sırf daha ucuz diye alınması bence saçma. Ayrıca belki arkadaşın aklına Z serisi anakart soktunuz ve ileride alacak diyelim 2. el olarak veya sıfır fark etmez bu sefer 10400F elinde patlayacak yani her türlü düşünmek gerekiyor ki ben düşünüp o şekilde hareket ettim. B460 aldım ve Z serisi anakart siparişimi de tam olarak 5 ay sonra verdim yani bilgisayar toplama işi şu daha ucuz bak performans farkı yok ile belirlenmiyor. Alacak arkadaş hem zarar etmeyecek ileride satma ihtimaline karşı hem de bir tık daha fazla performans alacak. Yanlış düşündüğümü söylüyorsan saygım sonsuz ama herkes kendi açısından değil empati kurarak düşünmeli.
Başlığa bakarsanız 10600KF yazıyor. Z serisi bir anakart alacaksa tabii ki düşünmeden alsın.

Z serisi anakart alırsan hem 11. nesil işlemci destekliyor hem de 10600K alırsan kullanabilirsin. anakartın Z serisi değilse 10600KF de alabilirsin düz kullanabilirsin ileride alacaksan ya overclock yaparsın ya da satar 11. nesil işlemci alırsın sana kalmış. Fiyatlar ise 1800-2xx civarlarında geziyor diye biliyorum sıfırları. Yani bundan 7-8 ay önce 700TL'ye aldığım anakartın 1300 olduğunu düşünürsek ( Z serisi değil ) o fiyatların normal olduğunu söyleyebilirim ve verilebilir fiyatlar.

Z serisi anakart alırsan hem 11. nesil işlemci destekliyor hem de 10600K alırsan kullanabilirsin. anakartın Z serisi değilse 10600KF de alabilirsin düz kullanabilirsin ileride alacaksan ya overclock yaparsın ya da satar 11. nesil işlemci alırsın sana kalmış. Fiyatlar ise 1800-2xx civarlarında geziyor diye biliyorum sıfırları. Yani bundan 7-8 ay önce 700TL'ye aldığım anakartın 1300 olduğunu düşünürsek ( Z serisi değil ) o fiyatların normal olduğunu söyleyebilirim ve verilebilir fiyatlar.
Neden z serisi alsın hocam anakartı yoksa gider 12.nesil destekli alır, 3kya da 12400F alır.

neden z serisi alsın hocam anakartı yoksa gider 12.nesil destekli alır, 3kya da 12400F alır.

2. el piyasası hakkında konuşuyorum ben tabi ki de sıfır alınmaz. Bizim millet 5-6 ay kullanıp sıfırından sadece 200TL farkla sattığı için sıfır alınmasından yanayım yeni nesillerin. Ben de söylediğinize katılıyorum sıfır 10 veya 11 nesil anakart, işlemcilere para verileceğine yeni nesil alınması gerekiyor.

Son düzenleme:
Evet edit ekledim son yazdığıma başlarda 10600K olarak konuştuğumuz için kafamda öyle kalmış.

Z serisi anakartınız mı var yoksa Z serisi anakart fiyatını mı soruyorsunuz?

Neden z serisi alsın hocam anakartı yoksa gider 12.nesil destekli alır, 3kya da 12400F alır.
Arkadaşlar tartışmanın esbabı yok zottirik bi konu için pot kırmayın aranızda benim sadece sorum cevaplansa yeterliydi 10600KF 2700 TL Den ucuz mu? Düdüklenmek istemedim okadar yani yoksa detaya fazla takmıyorum şu ondan iyidir vs vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı