i5 10600KF Alınır mı?

Fiyat durumuna bağlı olarak değişir. Bütçeniz nedir? O anakartla almak pek mantıklı değil ama işlemci gücü olarak iyi bir işlemci.

5600X daha iyi bir seçenek olmaz mı?

Hocam GameGaraj sitesinde Intel sistemleri AMD olarak değiştiremiyorsunuz. Aynı durum AMD için de geçerli.

Kendisi toplasın.
Niye kazık yesin ki?
Bu sistemler iyi ve ucuz olsun diye toplanmıyor mu?

Anakartınız B460, Z490 anakart almadan önermem öneremem.

Amazon'da ara sıra 1900 TL civarlarında geziniyor.
Lakin, 2000'in çok üstü fiyat bandına önermem.

Z chipset anakart olmadan k ibresinin hiçbir anlamı olmuyor maalesef.

Arkadaş hazır sistem önerisi istiyor biz de onun istediği yönde önerme yapabiliriz. Yine de toplama olması elbette daha mantıklıdır çoğu zaman.

Intel'in K ibareli bir işlemcisini, verimini almak adına Z chipset bir anakartta çalıştırmalısınız. Onun haricindeyse çok da bir esprisi kalmıyor.

Şu piyasada ekran kartlarında çok güzel kazık yer hocam.
Tamamdır arkadaşlar, 10400F + B460 ikilisini kullanacağım şimdilik. Ryzen işlemci almayacağım, sadece oyuna yönelik sistem topluyorum çünkü.
Bu arada, Game Garaj'dan alınca kazık yemiyorum ki, en ucuz hazır sistem alabileceğimiz siteler arasında GameGaraj. Zaten ekran kartı stokları da yokken bu en iyisidir diye düşünüyorum. 1660ti ekran kartı ile beraber 6600 küsür TL tutuyor benim alacağım sistem.

Arkadaş hazır sistem önerisi istiyor biz de onun istediği yönde önerme yapabiliriz. Yine de toplama olması elbette daha mantıklıdır çoğu zaman.

Hazır sistemi bende yaparım bana parçaları yollasın hazırlayıp 1 haftada kapınızda.
2,3 oyun deneyelim hayatımızda ilk olur.
Son kasa adlı hazır sistemim;

Olduğu kadar, olmadığı kader.
Kasayı unutmuşum.

Son düzenleme:
Hazır sistemi bende yaparım bana parçaları yollasın hazırlayıp 1 haftada kapsında.

Kasayı unutmuşum.
HDD ve SSD var.
Toplam 6600 TL bütçe hocam. Toplayabilirsiniz.

Hazır sistemi bende yaparım bana parçaları yollasın hazırlayıp 1 haftada kapsında.

Kasayı unutmuşum.
1650 ile 5600X hayatta tercih etmezdim. Biri yüksek biri düşük olmaz böyle. 10400F + 1660 Super iyidir.

Tamamdır arkadaşlar, 10400F + B460 ikilisini kullanacağım şimdilik. Ryzen işlemci almayacağım, sadece oyuna yönelik sistem topluyorum çünkü.
Bu arada, GameGaraj'dan alınca kazık yemiyorum ki, en ucuz hazır sistem alabileceğimiz siteler arasında GameGaraj. Zaten ekran kartı stokları da yokken bu en iyisidir diye düşünüyorum. 1660 Ti ekran kartı ile beraber 6600 küsur TL tutuyor benim alacağım sistem.

Oyun içinse 10600KF Z490 daha iyi olur.

1650 ile 5600X hayatta tercih etmezdim. Biri yüksek biri düşük olmaz böyle. 10400F + 1660 Super iyidir.

Oyun içinse 10600KF Z490 daha iyi olur.

Stok yok bende bilerek toplamıyorum yani.

Benim alacağım sistem bu hocam. 10600KF'yı sadece sormuştum.
Yanında ek olarak SSD: Samsung 870 Evo 500 GB ve HDD olarak ise Seagate Barracuda 2 TB 7200 RPM var.
Screenshot_2.png

Geri
Yukarı