2750 TL R3 1200 ve GTX 1060 3GB sistem toplama

chuk

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana
Daha fazla  
Aşağıdaki gibi sistem yaptım, HDD 1 ay sonra alacağım için sistemi SSD ile kuracağım. Kasa için görüşlerinizi bekliyorum. PSU ile birlikte 350 TL civarında. Ayrıca daha performanslı ve ucuz olan parçalarda önerebilirsiniz.

Toplam = 2727 TL.

Son düzenleyen: Moderatör:
Toplam 2792 TL tutuyor. Sizin sisteminizden 65 TL daha fazla vererek GTX 1060'a daha uygun bir işlemci olan 1300X'i ve anakartın bir üst modeli olan A modelini almış olacaksınız. Kasa ve PSU zaten 350 TL oluyor toplamda. Linkte kasanın ilk fotoğrafı nedense cam panelsiz ikincisi cam panelli. Oradan almayı düşünürseniz sorun kesinlikle panelli olup olmadığını. 10 TL daha verip teknobiyotikten alabilirsiniz panelli olarak.
Ekran kartı olarak Galax önermemim sebebi tasarımını daha çok beğenmem. Gigabyte ile 50TL fark var Gigabyte da alınabilir tabi. Ayrıca gönül ister ki 6GB versiyonu alın ama 300 TL daha vermeniz gerekecek. Bu fazla bir bütçe artışı.

Kasa olarak bunu öneririm: THERMALTAKE VERSA H23 500W USB3.0 PENCERELİ MidT ATX SİYAH KASA | ITOPYA

Güncel oyunları rahat oynayabilmen açısından ekran kartının 6 GB'lık modelini tavsiye ederim.
Bu kasanı görünüşü beğenmiyorum maalesef teşekkürler yinede önerin için, ayrıca 6 GB olanı kim istemez. :)
Toplam 2792 TL tutuyor. Sizin sisteminizden 65 TL daha fazla vererek GTX 1060'a daha uygun bir işlemci olan 1300X'i ve anakartın bir üst modeli olan A modelini almış olacaksınız. Kasa ve PSU zaten 350 TL oluyor toplamda. Linkte kasanın ilk fotoğrafı nedense cam panelsiz ikincisi cam panelli. Oradan almayı düşünürseniz sorun kesinlikle panelli olup olmadığını. 10 TL daha verip teknobiyotikten alabilirsiniz panelli olarak.
Ekran kartı olarak Galax önermemim sebebi tasarımını daha çok beğenmem. Gigabyte ile 50TL fark var Gigabyte da alınabilir tabi. Ayrıca gönül ister ki 6GB versiyonu alın ama 300 TL daha vermeniz gerekecek. Bu fazla bir bütçe artışı.

Teşekkürler sistem için işlemci konusunda Ryzen 1200 ile devam edeceğim sanırım, ilerleyen yıllarda Ryzen 5 veya 7 segmentlerine direkt geçiş yapmayı planlıyorum şimdilik 1200 işimi görecek gibi.Ekran kartı da Gigabyte'ın tasarımını sevdiğim için seçtim bende. Ayrıca anakartı da Gigabyte AB350-M Gaming 3 almaya karar verdim, görüntüsü, 4 ram slotu ve bios desteği için. Kasa olarak verdiğin model aklımın bir kenarında ama başka modeller de araştırıyorum 200 TL'yi geçmeyecek şekilde güç kaynağı olarak da
100-B1-0500-K2 EVGA 500B Bronze - Güç Kaynağı 500 W Dahili - ATX
bu modeli gözüme kestirdim, gördüğüm marka ve model olarak kadarıyla rüştünü kanıtlamış bir ürün.

@P-Bat güzel sistem toplamış. R3 1200 alın sıkıntı olmaz aralarında aman aman fark yok zaten. R3 1200 alınca kalan parayla bu PSU'yu alabiilirsini;
Akasa 600W 80+ Bronze Viper Fanlı Güç Kaynağı (AK-PA060AF07) - Güç Kaynağı - Bilgisayar Bileşenleri

Henüz 600w ihtiyacım olmasada ileriyi düşünüp alacak olsam bile en azından 2 ekran kartı kullanma ihtimalimi düşünecek olsam ürünün 1 adet pci-ex güç girişi var o yüzden elemiştim bu modeli ama teşekkürler yinede.

Bu kasanı görünüşü beğenmiyorum maalesef teşekkürler yinede önerin için, ayrıca 6 GB olanı kim istemez. :)

Teşekkürler sistem için işlemci konusunda Ryzen 1200 ile devam edeceğim sanırım, ilerleyen yıllarda Ryzen 5 veya 7 segmentlerine direkt geçiş yapmayı planlıyorum şimdilik 1200 işimi görecek gibi.Ekran kartı da Gigabyte'ın tasarımını sevdiğim için seçtim bende. Ayrıca anakartı da Gigabyte AB350-M Gaming 3 almaya karar verdim, görüntüsü, 4 ram slotu ve bios desteği için. Kasa olarak verdiğin model aklımın bir kenarında ama başka modeller de araştırıyorum 200 TL'yi geçmeyecek şekilde güç kaynağı olarak da
100-B1-0500-K2 EVGA 500B Bronze - Güç Kaynağı 500 W Dahili - ATX
bu modeli gözüme kestirdim, gördüğüm marka ve model olarak kadarıyla rüştünü kanıtlamış bir ürün.

Henüz 600w ihtiyacım olmasada ileriyi düşünüp alacak olsam bile en azından 2 ekran kartı kullanma ihtimalimi düşünecek olsam ürünün 1 adet pci-ex güç girişi var o yüzden elemiştim bu modeli ama teşekkürler yinede.
Düşünceleriniz gayet iyi. 1200 de mantıklı bir hareket. Evga'nın kaliteli modellerinden. Tabii olmasının nedeni nanokatologun paralel ithalat olarak Türkiye'ye getirmesi. Biliyorsunuzdur zaten. Yine nanokatologda B350 gaming ve gaming 3 modeller bulunuyor uygun fiyata. Gaming ve gaming 3 arasında kullanılan, özellik bakımından bir fark yok. Görünüş olarak var sadece. Gaming modeli daha ucuz tabi. Ama ben gaming modelini ATX, gaming 3 modelini m-ATX olarak karşılaştırma yapmıştım. Gaming modeli daha mantıklı bir seçenek oluyordu. Daha ucuz, bir tane fazla fan portu, görünüş olarak ATX olduğu için daha hoştu. Gigabyte'ın sitesinden ikisinin de ATX modellerine bakıp detaylı karşılaştırın derim.
Aynı zamanda nanokatolog CM Master Box lite 5 modelini de güç kaynaksız 220 TL fiyatında satıyor. Ama önündeki 3 dan yok ne anladık biz bu işten. Zaten evga güç kaynağıyla beraber 440TL yapıyor toplam. O zaman da sinerjiden 480 TL güç kaynağıyla beraber almak daha mantıklı oluyor. Bütçeyi 100 TL yükseltirseniz bu kasa aklınızda bulunsun.

Yorumların için teşekkürler, bahsettiğin CM Master Box lite 5 kasa her ne kadar görünüş ve kalite olarak beni cezbetse de havalandırması düşündürüyor. Ön panel çok küçük bir ızgaradan çektiğini gördüm havaya ayrıca üstünde de fan yeri yok maalesef. Şimdilik gözüme kestirdiğim kasa modelleri bunlar;
Akasa Venom LX 3x12cm Fanlı, Pencereli USB 3.0 Oyuncu Kasası
Dark Sentinel 1xUSB 3.0, 2xUSB 2.0, 3x12cm Fanlı, Akrilik Yan Panel Mid-Tower Siyah Oyuncu Kasası (DKCHSENTINEL) - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri
M-ATX anakart alma ihtimalime karşın,
Dark F40 1 x USB 3.0, 2 x USB 2.0, 2x12cm Ultra Bright 33xMavi Ledli Fanlı Pencereli Mid-Tower Siyah Oyuncu Kasası (DKCHF40) - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri
Aerocool QS240 2 Fanlı, USB 3.0 Mavi Ledli Siyah Micro-ATX Kasa (AE-QS240) - Aerocool Verkho2 Soğutucu HEDİYE!! - Kasa - Bilgisayar Bileşenleri

Kasa tavsiyesi bekliyorum arkadaşlar.

Arkadaşlar anakartı ATX form almaya karar verdim, daha güzel gözüküyor diye sadece
Asus PRIME B350-PLUS AMD B350 AM4 Ryzen DDR4 3200MHz(O.C.) USB 3.1 M.2 Sata 3 HDMI/DVI/S-Sub ATX Gaming (Oyuncu) Anakart - incehesap.com
Gigabyte GA-AB350-Gaming 3200 Mhz(OC) AM4+ ATX

İkiside aynı fiyat hangisini önerirsiniz ? Gigabyte'ın bios güncellemisinin nispeten daha sık olduğunu biliyorum, belirgin bir farkta göremedim iki ürün arasında.Sizin bildiğiniz bir fark varsa öneriniz nedir?
Ayrıntılı karşılaştırma yapabilirsiniz ikisinin de kendi sitesinden teknik özelliklerine bakarak. Hatırladığım fark olarak Gigabyte'da dual bios var. Mobilde olmasaydım ben kendim karşılaştırmadan zevk alırdım :ıslık:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı