2785 TL'ye sistem toplama

Bütçe
2500 3000 TL

gtarici

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar; CS:GO, PUBG Steam, FM gibi oyunları oynuyorum. PSU + kasam henüz dahil değil. Uygun yollu bulana kadar yok bütçemi çok aştığı için. Max 3000 TL'ye daha iyisini toplayabilir miyim sizlere sormak istedim.

Gigabyte B450M-H (555TL)
AMD Ryzen 3 3100 soğutuculu tray (925TL)
Sapphire Pulse Radeon RX560 4 GB (915TL)
XPG 8 GB Gammix D30 Kırmızı 3000MHz (300TL)
Western Digital 320GB 7200RPM HDD (90TL)

HDD yerine SSD kullanmani oneririm. B450 anakart bence fiyatı fazla, A320 yetecektir. İşlemci ise 2. el rahat R5 1600 veya 2600 bulabilirsin ve sistemde güç kaynağı eksik. Bir daha araştır derim. İndirimleri kovala.

Öncelikle aldınız mı bu parçaları anlamadım, o yüzden almamışsınız gibi anladığım için bu şekilde öneri veriyorum:
Ekran kartı için ikinci el RX 570, RX 480, GTX 970, 1050Ti gibi kartlar bulabilirsiniz 1000 lira civarı, RX 560 almaktan iyidir. Önceliğiniz oyun oynamak ise İntel 10100F ve H410 anakart almanız daha iyi olur. SSD'niz yoksa almanız lazım, hem pc açılış hızı hem de kurduğunuz oyunların açılışını çok etkiliyor. İlerleyen dönemde RAM eklemesi yapmanızı tavsiye ederim. Kasa ve PSU için bütçeniz nedir?

HDD yerine SSD kullanmani oneririm. B450 anakart bence fiyatı fazla, A320 yetecektir. İşlemci ise 2. el rahat R5 1600 veya 2600 bulabilirsin ve sistemde güç kaynağı eksik. Bir daha araştır derim. İndirimleri kovala.
ileride a320ye yükseltme yapamam diye düşünmüştüm. Bulunduğum yerde çok fazla ikinci el seçenek olmadığından kargoyla gönderimler de güvenli bir ortam oluşturmadığından mecburen sıfır sisteme yönelmek durumunda kaldım. 500w lık bir güç kaynağım var ikinci el olarak aldığım o nedenle eklemedi. Teşekkür ederim
Öncelikle aldınız mı bu parçaları anlamadım, o yüzden almamışsınız gibi anladığım için bu şekilde öneri veriyorum:
Ekran kartı için ikinci el RX 570, RX 480, GTX 970, 1050Ti gibi kartlar bulabilirsiniz 1000 lira civarı, RX 560 almaktan iyidir. Önceliğiniz oyun oynamak ise İntel 10100F ve H410 anakart almanız daha iyi olur. SSD'niz yoksa almanız lazım, hem pc açılış hızı hem de kurduğunuz oyunların açılışını çok etkiliyor. İlerleyen dönemde RAM eklemesi yapmanızı tavsiye ederim. Kasa ve PSU için bütçeniz nedir?
kasaya henüz bir bütçe ayırmadım ancak elimde 500 w lık bir psu var onu kullanıcam. İkinci el yakınımda dediğiniz ekran kartları malesef yok kargoyla gelenide öncesinde test edemeyeceğimden güvenemedim 560 üstününde fiyatları bir tık fazla şu an için. İntel işlemci ve anakart konusunda çekimserim sizin bunu önermenizin nedeni nedir? yeni nesil intel konusunda çok fazla bilgi karmaşası var okuduğum yazılarda o nedenle soruyorum
benim yazdığım amd işlemci anakartın intele çevrilmiş daha uygun olanını yazmışsınız. Peki çok farkı var mı? nesil olarak intel daha yeni fakat anakart konusunda genelde b450 ve a320 leri bildiğimden ilerisi için de işimi görür mü? Bu arada teşekkür ederim
peki ekran kartı ne olmalı?

Geri
Yukarı