28 bin TL NVIDIA sistem önerisi

Şu zamanda DDR5 geçmek boş para sarf etmek gibi bir şey.

Peki ileride ne olacak? Şu anda çok büyük bir fark yok ki 7500F 5600'den çok daha iyi bir işlemci buna rağmen çok fark olmadığını düşünelim ileride ne olacak?

Reis konu DDR4 değil zaten konu ekran kartını bir üst seviyeye taşımak.

Dostum eğer öyleyse arkadaş 4060'ı satıp ikinci elden çok daha kaliteli bir kart alabilir.

Peki ileride ne olacak? Şu anda çok büyük bir fark yok ki 7500F 5600'den çok daha iyi bir işlemci buna rağmen çok fark olmadığını düşünelim ileride ne olacak?

Kanka bak şimdi yıl 2024 DDR4 bile yerine oturması 3-4 yıl sürmüşken DDR5 gibi pahalı ve şu an sorunlu bir sistemin yerine oturması kaç yıl alır kim bilir hadi diyelim 4sene sonra yerine oturdu o zaman değiştirir 4 sene de ne olur biter onu bile bilmiyoruz.

Kanka bak şimdi yıl 2024 DDR4 bile yerine oturması 3-4 yıl sürmüşken DDR5 gibi pahalı ve şu an sorunlu bir sistemin yerine oturması kaç yıl alır kim bilir hadi diyelim 4sene sonra yerine oturdu o zaman değiştirir 4 sene de ne olur biter onu bile bilmiyoruz.

Dostum i5 12400F'ten R5 5600 geçmenin mantıklı tarafı nedir? Bana bunu söyle. Ekran kartını satsın biraz koysun ikinci el 6800 XT, 6900 XT alsın keyfine baksın.

Tamamen saçma bilgilerle doldurmuşlar konuyu yok AM5 geçilmez yok 3 fanlı ekran kartı ısınmazmış. Bu bütçeye daha iyisi yok diyerek te 4060 Ti + R5 5600 atmazsın. 3 fanlı kartlar da gayet ısınır bu arada dediklerine bakmayın. 3070 Ti + R5 5500'ün yüzüne bile bakmayın. Bu bütçede R5 7500F + 4060 yapılır evet oyun testlerine baktığın zaman 4060 Ti çok daha cazip gelecek ama her şey oyun testleri değil.

Üzerine soğutucu eklersiniz.

Fakat herşeyden önce bir soru sormam lazım sistemi ileride yükseltmeyi düşünüyor musunuz? Bu soru çok önemli.
düşünüyorum.

Dostum i5 12400F'ten R5 5600 geçmenin mantıklı tarafı nedir? Bana bunu söyle. Ekran kartını satsın biraz koysun ikinci el 6800 XT, 6900 XT alsın keyfine baksın.
hocam ekran kartını satıp üstüne para koyamam sistemi komple satıyorum direk sistem alıcam hazır ondan diyorum yardımcı olur musun

Hocam ekran kartını satıp üstüne para koyamam sistemi komple satıyorum direk sistem alacağım hazır ondan diyorum yardımcı olur musun?

Hocam şimdi en fazla 28K'ya çıkabiliyorsunuz diye anladım 30k ya çıkabilirseniz 4060 Ti + R5 7500F sistemler var onlar çok daha iyi olacaktır ama "ileride yükseltme yapacaksanız" işlemci kesinlikle R5 7500F olmalı.

Hocam şimdi en fazla 28K'ya çıkabiliyorsunuz diye anladım 30k ya çıkabilirseniz 4060 Ti + R5 7500F sistemler var onlar çok daha iyi olacaktır ama "ileride yükseltme yapacaksanız" işlemci kesinlikle R5 7500F olmalı.
hocam 1 lira bile çıkamam imkanı yok imkansız o dediğiniz şey max 28 k

Yine sen bilirsin de DDR5'in önünde çook uzun yol var daha. Bunun üstüne bir pc daha toplarsın DDR5 hala geçilecek seviyede olmaz.
DDR5 sistem toplarsa yeni bir sistem almasına gerek kalmaz. Adam anakartını x670 yapacak kadar zengin değil anlaşılan (piyango vurmazsa tabii). Gider orta bir 7500f sistem toplar ileride ekran kartı alır, işlemci alır al sana yepyeni PC. DDR4 alınmasını pek tavsiye etmem bu bütçede.

Geri
Yukarı