28 yaşına kadar hiç sevgilim olmadı

"Bir insanın fikri ne ise zikride odur" derler. Kadınlara bu gözle baktığınız için herkesi kendinizi gibi zannediyorsunuz. Ben sadece saf bir aşk bekliyorum. (Hipergami nedeniyle bir şey yok tabiki) Sevmek ve sevilmek.. Siz ise skor peşindesiniz. Ve tüm erkekleri böyle biri sanıyorsunuz. Bu hayatta iradesi çok sağlam insanlarda var. 2 dakikalık zevk için şaklaban olmak istemeyen binlerce erkek var.. Sizin klasmanınız farklı olduğu için anlaşamıyoruz zaten.
Buna katılmıyorum, bana göre bir ilişkinin asıl amacı seks olmalıdır.

"Bir insanın fikri ne ise zikride odur" derler. Kadınlara bu gözle baktığınız için herkesi kendinizi gibi zannediyorsunuz. Ben sadece saf bir aşk bekliyorum. (Hipergami nedeniyle bir şey yok tabiki) Sevmek ve sevilmek.. Siz ise skor peşindesiniz. Ve tüm erkekleri böyle biri sanıyorsunuz. Bu hayatta iradesi çok sağlam insanlarda var. 2 dakikalık zevk için şaklaban olmak istemeyen binlerce erkek var.. Sizin klasmanınız farklı olduğu için anlaşamıyoruz zaten.

Eveleyip gevelemeye gerek yok. Senin son durak kadın düşmanlığı artık. Mesela gündelik hayatta aklıma feminizm falan gelmez çünkü bir tehditini görmedim. Konu sevgilin olamamasından feminizme kadar gelmişse var bir düşmanlık.

Ayrıca parantez içinde kalp yazıyor, kimin aklı nerede belli :D

Eveleyip gevelemeye gerek yok. Senin son durak kadın düşmanlığı artık. Mesela gündelik hayatta aklıma feminizm falan gelmez çünkü bir tehditini görmedim. Konu sevgilin olamamasından feminizme kadar gelmişse var bir düşmanlık.

Ayrıca parantez içinde kalp yazıyor, kimin aklı nerede belli :D
Dostum sen de algılama problemi var. Çok net söylüyorum. Hakikatleri (Hipergami v.s) tekrar hatırlatmanın kadın düşmanlığı olmadığını anlatmama rağmen ısrarla karşındaki insanı belli bir kalıba sokmaya çalışıyorsun. Siz diyordum ama artık senli konuşacağım.. Senin amacın üzüm yemek değil bağcıyı dövmek. Senin gibi toksik düşünceli insanların yeri bu seviyeli yazarların olduğu forum olmamalı.. Twitter senin için daha uygun. Her türlü nefreti kusabilirsin orada.. Belirli kalıplara sıkışmış ve hiçbir mantığı bulunmayan düşüncelerini haykırman için en ideal sosyal platform orası.. Çoğu kızın bile kabul ettiği hipergamiyi inkar etmek bile başlı başlına akıl tutulması. Bu sana son yorumum olacak. İyi geceler.

Hayatimda bu kadar garip sohbet görmedim bir anda beynimi biraktim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sapık, tacizci ya da abaza damgası yemekten korkuyorum.
Muhtemelen geçmişe bağlı yaşıyorsun, böyle yaşarsan da bir zahmet olmasın sevgilin. Geçmişte yaşadığın herhangi bir olay yüzünden kızlara karşı çekingen davranıyorsun muhtemelen. Her kız tacizci ya da sapık damgası vuracak değil ya. Sen kendini öyle şartlandırmışsın.

Muhtemelen geçmişe bağlı yaşıyorsun, böyle yaşarsan da bir zahmet olmasın sevgilin. Geçmişte yaşadığın herhangi bir olay yüzünden kızlara karşı çekingen davranıyorsun muhtemelen. Her kız tacizci ya da sapık damgası vuracak değil ya. Sen kendini öyle şartlandırmışsın.
Böyle bir olay yaşamadım ama çok şahit oldum.. Hem reel hayatta hemde sosyal medyada çok gördüm. Suçlu yine biz mi olduk ? Yoksa beğenmediği erkeğe haksız yere tacizci ve sapık damgası vuracak kadar merhamet vicdan yoksunu kızlar mı suçlu ?

Şahit olmuşsun, aynı şeyleri yaşamaktan korktuğunu belirtmişsin. Geçmişe bağlı yaşıyorsun işte, kendini avutmanın pek bir mantığı yok bence :D Ek olarak kızların kötüsü olduğu gibi erkeklerin de kötüsü var. Bu duruma zaten yapabilecek bir şey yok, kişilik meselesi. Şimdi her kız kendisine açılan kişiye ya da konuşmak isteyen kişiye bu kişi sapık damgası mı vuracak saniyesinde?

Bu olay senin geçmişine de bağlı aslında. Geçmişte hiçbir kızla konuşmazsan olacağı zaten bu. Geçmiş zamanda kızlarla iletişimi olan birisinin 28 yaşında böyle bir problem yaşaması zaten imkansız. Geçmişe bağlı yaşamayı bırakın, her kızı da aynı görmeyin.

@Ege Hanedar bazı kişiler benim yorumlarımı okumadan cevaplıyor, yapacak bir sey yok :D Açıkçası kız kabul etmedi diye arkadaş kahrından yatakları mı düşsün? Anlamsız işler, biz zamanında üzüldük ve hiçbir işe yaramadı. Benim dokunmaya kıyamadığım kız gidip başkasına ojesini falan sürdürüp arkamdan da bir güzel dalga geçti. Zamanında bunları çok tecrübe ettim, şimdi umursamadan gülüp geçiyorum sadece :D Sevgili olaylarında ruhsuz falan olmak gerekiyor.

En önemlisi de 18 yaşa kadar yaşanan bu olayları normal karşılıyorum. İnsan o yaşlarda ergenlik çağı falan derken bir kişiden sevgi görünce ister istemez inanıyor ve sonrasında da yiyor kazığı. Bu tarz olaylar da zaten yaşanmalı, insan olumsuzlukları yaşayacak ki onlardan tecrübe edecek. Hayatının ilerleyen zamanlarında onları yapmayacak ama bu tarz olayları takıntı haline getirmek kesinlikle gereksiz.

Hadi 18 yaşınıza kadar benzeri olayları yaşamadınız diyelim, olacak şeyleri ben size söyleyeyim:
  • Kızın karşısında tir tir titrersiniz. Bir kızla konuşamazsınız.
  • Yediğiniz kazığı çok kafanıza takarsınız, kolay kolay toparlanamazsınız.
  • 20'li yaşlara gelip daha bir kızla bile konuşmazsanız bir kızla ya da erkekle nasıl konuşacağınızı bilemezsiniz.
  • Öz güveniniz de yerlerde olur.
  • Karşı cinsinizi de Tanrı olarak görürsünüz, yapılan davranışlar ve hareketler onu gösterir maalesef.
Her türlü olay o yüzden yaşanmalı da zararsız atlatmaya çalışın elinizden geldiğince. Biz insanız, bizi insan yapan şey de geçmişe takılı kalmamaktır. Geçmişte yaşadığımız kötü olayları silgiyle silip onlardan bir ders çıkarmaktır. Yaşadığınız olaydan ders çıkarabilirseniz kesinlikle zararda değilsiniz, zarardayım gözüyle bakmayın. Tecrübe olmuş oldu :) 20'li yaşlara gelip bir kızla konuşmamaktan emin olun kat kat daha iyidir bu. @Ege Hanedar
@Salih METİN @Artoria Pendragon hocam gene haklı çıkmam peki? :)

Yeni konular

Geri
Yukarı