2800 TL sistem toplama

Bütçe
2800
Yani tek amacım F/P çünkü eski bilgisayarım olan Mac Pro 2.1 artık ömrünü tamamkadığı için farklı bilgisayara geçmek istiyorum bilgisayar çalışıyor ama bazı sıkıntıları baş göstermeye başladı.

Hocam F/P istiyorsan i3 10100F 750 TL ve bu çok yeni bir işlemci ve performansı da bayağı iyi. 530 TL'ye de MSI H410M-A PRO anakart alırsınız 10 numara 5 yıldız.

Yani tek amacım F/P çünkü eski bilgisayarım olan Mac Pro 2.1 artık ömrünü tamamkadığı için farklı bilgisayara geçmek istiyorum bilgisayar çalışıyor ama bazı sıkıntıları baş göstermeye başladı.
1660 Ti besliyebilir. 4.5 GHz yapılırsa 2060'ıda besler.
OC yapabilirsiniz ayrıca frekansı yüksek bir RAM ile geçersiniz.Ve 2060 besleyebilecek bir potansiyelde geleceğe yatırım olarak alınabilir.

Çok iyi fikir teşekkürler ama aklıma sadece Ryzen 5 6 çekirden i3 2 çekirdek olması sizce bir farkı olur mu?
Bir de i3 9.nesil nasıl.

2 çekirdek değil 4 çekirdek. i3-9100F işlemci aldım benim aldığım zaman i310100F işlemci yoktu. Biraz bilgisizliğime geldi ve anakarti da 9.nesil destekleyen almışım memnunum ama 10.nesil alın kesinlikle. İkisi de de aynı fiyat.

Geri
Yukarı