2800 TL'ye kadar 1080p IPS monitör tavsiyesi

Bütçe
2800TL
Önerdiğim AOC ile listenin içinde unutma.
Alternaitfleri aşağıya bırakıyorum.
MSI Pro MP245V Monitör VA panel siyahların iyi olmasını istediğin için sunuyorum.
IPS'e yönelmeni de tavsiye ederim.

Monitörlerden fazla anlamam ama senin dediğin monitörün, MSI Pro MP245V bundan farkı nedir? Fazla bilgisayar kullanmıyorum laptop'a monitör takıcam ips va farkını tam anlayamadım öğrenciyim ileride de işime yaracak türden ortalama bir 1920x1080 monitör istiyorum da. Geforce now ile oyun oynuyorum

Monitörlerden fazla anlamam ama senin dediğin monitörün, MSI Pro MP245V bundan farkı nedir? Fazla bilgisayar kullanmıyorum laptopa monitör takacağım IPS VA farkını tam anlayamadım öğrenciyim ileride de işime yaracak türden ortalama bir 1920x1080 monitör istiyorum da. GeForce NOW ile oyun oynuyorum

MP245V olan daha ucuz çünkü VA panel. MP242A ise biraz daha pahalı çünkü IPS panel. Gaming tarzı bir monitör olmadığı için VA panel olanının alınmasını sakıncalı bulmuyorum. IPS ekranlı modele bütçen yetiyorsa değerlendirmek lazım. IPS'lerin renkleri daha canlı ve parlak olur. Bütçeniz nedir?

MP245V olan daha ucuz çünkü VA panel. MP242A ise biraz daha pahalı çünkü IPS panel. Gaming tarzı bir monitör olmadığı için VA panel olanının alınmasını sakıncalı bulmuyorum. IPS ekranlı modele bütçen yetiyorsa değerlendirmek lazım. IPS'lerin renkleri daha canlı ve parlak olur. Bütçeniz nedir?

2500-3000tl 20 inç ve üstü olması yeter fazla bir kriterim yok. Sanırım 245V alıcam ama tavsiye varsa açığım.

2500-3000TL 20 inç ve üstü olması yeter fazla bir kriterim yok. Sanırım 245V alacağım ama tavsiye varsa açığım.

Amazon Prime'nız varsa Amazon.com.tr şunu da düşünebilirsiniz. Tam 3K'ya geliyor. Eğer Prime yoksa düşündüğünüz modeli alabilirsiniz. 👍

75Hz olduğu için elemiştim bunu ama. Amazon Prime olmasa da 40TL'ye alırım çok bir şey değişmez. IPS panel almaya bu kadar değer mi VA'r göre?

75 ile 100Hz arasında farkı anlamanız zor. Almışken 100Hz olsun diyorsan zaten demiştim iyi monitör. Şu an konuştuğumuz MSI'lar günlük kullanıma yatkın ev ve ofis monitörüdür. IPS panelin renkleri daha canlı ve parlak gösterdiğini söyleyebilirim. Fakat siyah renk açık tonda oluyor. Siyah fontla işiniz varsa VA'ya yönelebilirsiniz.

75Hz olduğu için elemiştim bunu ama. Amazon Prime olmasa da 40TL'ye alırım çok bir şey değişmez. IPS panel almaya bu kadar değer mi VA'r göre?

@Saint Lucia hocamın önerisine uyarak MP242a modelini yaklaşık 3-4 hafta önce satın aldım. Memnun kaldığımı söyleyebilirim, ana monitör olarak IPS kullandığım için gözümü yan ekrana kaydırdığımda soluk ve renksiz bir ekrana bakmak istemediğim için VA panel tercih etmemeye çalıştım. Bu yüzden IPS tercihinde bulundum. Bütçen varsa IPS'den yana tercihte bulunmanı tavsiye ederim.

75 ile 100Hz arasında farkı anlamanız zor. Almışken 100Hz olsun diyorsan zaten demiştim iyi monitör. Şu an konuştuğumuz MSI'lar günlük kullanıma yatkın ev ve ofis monitörüdür. IPS panelin renkleri daha canlı ve parlak gösterdiğini söyleyebilirim. Fakat siyah renk açık tonda oluyor. Siyah fontla işiniz varsa VA'ya yönelebilirsiniz.
@Saint Lucia hocamın önerisine uyarak MP242a modelini yaklaşık 3-4 hafta önce satın aldım. Memnun kaldığımı söyleyebilirim, ana monitör olarak IPS kullandığım için gözümü yan ekrana kaydırdığımda soluk ve renksiz bir ekrana bakmak istemediğim için VA panel tercih etmemeye çalıştım. Bu yüzden IPS tercihinde bulundum. Bütçen varsa IPS'den yana tercihte bulunmanı tavsiye ederim.

Hocam uzun yazı yazmayı seven bir insanım o yüzden burada bir şeyler anlatırken fark ettim ki ihtiyacım yoktu zaten ama yeni bir monitör aldıktan sonra çok zaman geçmeden keşke almasaydım diyeceğimi biliyorum. Alsam da ekran beni çok uğraştıracak zaten bilgisayardan kopmaya çalışıyorum. Tavsiyeleriniz için teşekkürler ama büyük ihtimalle almayacağım. Eğer evin içinde internet kablosu çekmek için yardımcı olabilirseniz bir konu açıcam inceleyip yardım ederseniz sevinirim.

Yeni konular

Geri
Yukarı