2D oyun nasıl yapılır ?

Miralay000

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Kodlamanın tanımını bilmeyen bir insan olarak Dead Cells gibi bir oyun yapmak istiyorum. Dead Cells gibi bir oyun yapmak beni aşar mı ? Kodlama öğrenmek için ne yapmam gerek? Kodlama bilgim yok. Az bir bilgim dahi yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kodlamanın tanımını bilmeyen bir insan olarak Dead cells gibi bir oyun yapmak istiyorum. Dead cells gibi bir oyun yapmak beni aşar mı? Kodlama öğrenmek için ne yapmam gerek? Kodlama bilgim yok. Az bir bilgim dahi yok.

Unity eğitimi al C# dahil ondan sonrası küçük eğitimlerle devam eder.

İlk defa oyun yapacaklar için Unity daha kolay diğer motorlara göre. Ayrıca kodlama bilmenize gerekte yok. Unity Visual Scripting kullanarak tek satır kod yazmadan oyun yapabilirsiniz.

Unreal Engine'de "Blue Print" sistemi ile kod yazmadan oyun yapılabiliyor fakat hiç oyun yapmamış birisi için biraz araştırma yapıp temel C# ile Unity üzerinde oyun geliştirmek daha mantıklı.

Unity ile yazabilirsiniz. Basit bir şey beklemeyin. Kodlamayı öğrenseniz bile ezbere bir şeyler yapmanız zor. Üzerinde çokça çalışmanız gerekecek. Tahmin edeceğinizden daha zor. Ama hevesiniz var ise keyif alarak hem öğrenir hem de ortaya ürün çıkarabilirsiniz.

İlk defa oyun yapacaklar için Unity daha kolay diğer motorlara göre. Ayrıca kodlama bilmenize gerekte yok. Unity Visual Scripting kullanarak tek satır kod yazmadan oyun yapabilirsiniz.

Hocam dediğiniz linke tıkladım. İndirme yaptım. Unity'de aç yazıyor tıklıyorum tepki yok?

Asset Store üzerinden import etmeniz gerekli.

1614236330067.png

1614236450747.png

Bunu bilmiyordum, gösterdiğin iyi oldu ama benim için çok geç artık :).

Öğrenmen gerek. Eğlenceli bir iş ve zor değil. Zor sanılsa da emin ol değil.

Hocam dünden belli uğraşıyorum. 2. Fotoğrafa nasıl geleceğim ?

Bu linkten Download'a tıkla hesabını gir. Bunları Unity projesi açıkken yap. Sonra Import gelecek ona tıkla ikinci resime geleceksin. Sonra Import diyerek importlayacaksın üstten Tools kısmından Install Bolt diyeceksin. Kurulum sihirbazını tamamladıktan sonra altta bıraktığım videodan mantığı öğrenebilirsin.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı