2GB RAM'li Laptop İçin Linux 64 bit vs 32 bit

Yunusemre0101

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, elimde 2GB RAM'li kötü bir laptop var. Sisteme normalde 32 bit yüklemem gerektiğini biliyorum fakat 64 bit yüklersem performansına kötü bir açıda etki eder mi?

Bir de başka önerebileceğiniz bir sürüm var mıdır, kötü bir sistem için ubuntu vs gibi?

Son düzenleyen: Moderatör:
64-Bit için illa 4 GB bellek olacak diye bir şart yok. Windows kuracak olsan 64-Bit önermezdim.
Ama Linux 64-Bit sürümlerin çoğu gayet düşük sistem kaynağı istiyor.

Bağlantıdaki konuya bakabilirsin.
Intel Atom PC'ler İçin En İyi Linux Dağıtımları - Technopat
İşlemcin 64-bit destekliyorsa 64-Bit sürümlerini kurmanı öneririm.

Merhabalar, elimde 2GB RAM'li kötü bir laptop var. Sisteme normalde 32 bit yüklemem gerektiğini biliyorum fakat 64 bit yüklersem performansına kötü bir açıda etki eder mi?

Bir de başka önerebileceğiniz bir sürüm var mıdır, kötü bir sistem için ubuntu vs gibi?
Bence yüklemeye değmez. Ben yıllarca SLAX kullandım. CD'ye yazdırdım ve kullandığım zaman sistemi CD'den başlattım. Deneyebilirsin.:)

Linux slax 64 bit

Geri
Yukarı