2K 144 Hz IPS monitör önerisi

PS'de 120Hz Input Modunu aktif ettiğinizden emin misiniz hocam? Oyun önayarlarından Performans yerine Çözünürlük modunu seçin.
Evet aktif. İki moduda denedim gene 60 gösteriyor. Fakat fortinite’a girip 120hz ayarı çalışıyor oyun içinde. Fifa Spiderman vs denedim hep 60 sabit onlarda. Eski ps5 desteklemeyen ekranımdan bir farkı yok şu an.😅

Evet aktif. İki moduda denedim gene 60 gösteriyor. Fakat fortinite’a girip 120hz ayarı çalışıyor oyun içinde. Fifa Spiderman vs denedim hep 60 sabit onlarda. Eski ps5 desteklemeyen ekranımdan bir farkı yok şu an.😅
Hep 60 sabit dediğiniz oyunlar için YCbCr modunu deneyebilir misiniz? Bu arada FreeSync'in kapalı olduğuna emin olun.

Araya giriyorum hocam kusura bakmayın. Şurada dikkatimi çeken bir olan var. Bu görüntü ayarlarında ki çözünürlük aşağıdaki seçeneklerden seçmek lazım. Yanında doğal yazmayan çözünürlük ayarıyla bir dener misin? Çünkü bu ayarda bende bakıyorum kendi sistemimde 60Hz üstü göstermiyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    216,7 KB · Görüntüleme: 19
Gene aynı galiba PlayStation ile alakalı bir olay da olabilir. Bazı oyunlar 120 FPS iken bazıları 60.

Dostum zaten her oyun 120 Hz desteklemiyor ki.
Güncel araştırma yapmadım. Eklenmiş oyunlar olabilir.
Sen epeydir bu yanılgıya düşüyorsun. Boşuna Rog monitörü iade ettin.

Gene aynı galiba Playstation ile alakalı bir olay da olabilir. Bazı oyunlar 120 fps iken bazıları 60.
Gerçi şimdi baktım da uncharted herkes 120 fps çalıştırabiliyorken bende 60 fps.

Dostum zaten her oyun 120 Hz desteklemiyor ki.
Güncel araştırma yapmadım. Eklenmiş oyunlar olabilir.
Sen epeydir bu yanılgıya düşüyorsun. Boşuna Rog monitörü iade ettin.
Uncharted 4 bende 60 fps çalışıyor. YouTube üzerinde gördüm 120hz oynuyor rahat ve akıcı.

Uncharted 4 bende 60 FPS çalışıyor. YouTube üzerinde gördüm 120Hz oynuyor rahat ve akıcı.

PS5'te sorun olacağını düşünmüyorum. Öyle bir şey olsa tümüyle aynı sorunu yaşarsın. Gözden kaçırılan bir ayar var. Kablo, mod, ekran ayarı vs türü bir durum. PS5 120 Hz nasıl ayarlanıyor adlı konular var şimdi tek tek linklemek istemiyorum. Kontrol edip denedin mi hiç?

PS5'te sorun olacağını düşünmüyorum. Öyle bir şey olsa tümüyle aynı sorunu yaşarsın. Gözden kaçırılan bir ayar var. Kablo, mod, ekran ayarı vs türü bir durum. PS5 120 Hz nasıl ayarlanıyor adlı konular var şimdi tek tek linklemek istemiyorum. Kontrol edip denedin mi hiç?
Hepsini yaptım oyunların desteklemesi ile ilgili bence.

Yeni konular

Geri
Yukarı