2K 144Hz düşük gecikmeli IPS vs TN monitör

CCU

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisi
2K 144Hz IPS ve TN monitör istiyorum. Elimde yeni aldığım 2K VA panel var ama aşırı gosting var. Eskiden 1080p TN kullandım oradan VA panele geçince şok oldum CS:GO'da deli ediyor bu durum, onu sattım bu yüzden. Şimdi ne yapmalıyım sizce? :(

Hocam bende VA ve IPS 144-240Hz monitörlerde oynadım. Ghosting sorunu en üst modeller dışında hepsinde oluyor desem doğru olur.
360 Fast IPS 280Hz Fast IPS olanlar dışında IPS FPS ve e-spor için uygun değil bence.
E-spor takımları 360Hz Fast IPS verse dahi 240Hz TN oynayanlar çok var. Bu değişiklikten korkmalarından değil IPS'in ne cacık olduğunu ve parlaklık, renk için yetenekten kaybetmek istemedikleri için kullanmıyorlar.
Ben 240Hz TN monitör alacaktım ama artık adamakıllı satanlar kalmadı.
Teknoloji dezavantajlarıyla güçleniyor. CL40-50 RAM bellekler gibi.

Aynen hocam teşekkürler. Bende hep tn kullandım ve tn ile va arasında ben aşırı renk farkı görmedim ama gosting aşırı fark var. Piyasada tn panel olan 2k az olanlarda pahalı. Ben sadece csgo oyuncuyum, birde autocad, solid, photoshop vb grafik ve tasarım uygulamaları kullanıyorum. Bunlar için ekran bakıyorum, şuan ki 2k ekranımdan memnun kalmadım sattım. Dediğim gibi önerisi ve kullanım deneyimi olan arkadaşlar üründe atabilirler teşekkürler

VA olarak en iyi kullandığım model ASUS TUF 165Hz modeliydi. Ghosting rahatsız etmeyecek kadar azdı.
Samsung 144Hz VA panelden 165Hz TUF VA'ya geçince sanki TN panel gibi gelmişti. 2 monitöründe 4ms GtG olmasına rağmen sanki TUF 1-2ms gibiydi. Renk konusunda TN ile çok benzer ama oyun konusunda gerçekten sevdiğim bir model.
2K 165Hz olan modeli var, nasıldır bilmem ama bir inceleyin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı