Oyun 2K 165HZ 1MS IPS Monitör Tavsiyesi

Dell servisi monitör de tamir yok biz değişim yaptığımız zaman yenilenmiş ürün geliyor dedi. Aldığınız satıcı distribütör firmadan yeni ürün talep etmesi gerekiyor diyor. Satan firmada servis raporu olmadan işlem yapamam diyor. Satıcı dan haber bekliyorum.

@kimble01 hocam ben de aynı monitörü aldım 2 gün oldu. Ben hiç bir ayar yapmadım fişe takınca otomatik olarak yandı o ledler. Nerden almıştınız siz?
Hepsiburada üzerinden Betaplus dan aldım. Siz hangi firmadan aldınız.

Dell G2332G monitör aldım, biraz büyük alışmak gerekecek. Monitörün arkasındaki mavi LED yanmıyor, yeni yazılım güncellemesi menüden alır- kapanır hale gelmiş ama açık ( Lighting-On ) olduğu halde yanmıyor. @Saint Lucia normalde monitörün fişi takıldığın da direkt yanması gerekmiyor mu? Bir şeyi yanlış mı yapıyorum. İade ya da değişim için uğraşıyorum ama zorluk çıkartıyorlar.

Doğru ayarı yapıyorsun. Farklı bir açılma yöntemi bulunmuyor.
Belki içeriden temazsızlık olabilir. LED'i bozuk olabilir.
Yazılımsal olma ihtimali de var.
Fireware güncellemesi yapabilirsen denenebilir.
Dell normalde ürünleri kapıda değişim yapıyor. Farklı bir sisteme geçtilerse bilmiyorum.
Müşteri memnuniyetinde cihazın arkasında duran tek marka diyebilirim.

M ama aynı firma ikisi de.

Benim şansıma böyle denk gelmiş :(
Beta Plus teknoloji - Gaming.gen.tr - laptop.com.tr firmasından uzak durmak lazım, muhatap bulabileceğiniz hiç kimse yok. Telefonlara bir kişi bakıyor. Yetkili kimseyle görüşmek mümkün değil. Aldığınız ürün ile ilgili bir problem çıkarsa benim gibi rezil olabilirsiniz. Sadece satıcıya soru sor kısmından cevap veriyorlar, onda da otamatik mesaj gibi sürekli aynı cevabı veriyorlar. Hepsiburada üzerinden aldığım için, siz ürünü gönderin biz iade işlemini yapacağız dedi. İnşallah para iademi alabilirim.

Doğru ayarı yapıyorsun. Farklı bir açılma yöntemi bulunmuyor.
Belki içeriden temazsızlık olabilir. LED'i bozuk olabilir.
Yazılımsal olma ihtimali de var.
Fireware güncellemesi yapabilirsen denenebilir.
Dell normalde ürünleri kapıda değişim yapıyor. Farklı bir sisteme geçtilerse bilmiyorum.
Müşteri memnuniyetinde cihazın arkasında duran tek marka diyebilirim.

Dell_G3223D_FWUpdate_M3C102 Firmware güncellemesini yükledim. En güncel versiyon bu gözüküyordu. Fişi çekip yarım saat bekledim. Ama hiçbir şekilde olmadı. LED'in kablosu yerinden çıkmış olabilir. Şu anda Hepsiburada üzerinden para iadesi beklemekten başka şansım yok. Firmadan bu işi çözmek çok zor. Çünkü ilgili bir kişiye ulaşamıyorsun. Dell servisi firmaya mail attı ama firma hala siz arena bilgisayardan rapor alın diyor. Çok sinir bozucu bir süreç.

Dosya Ekleri

• 1.jpeg
    1.jpeg
    108,9 KB · Görüntüleme: 21
  • 2.jpeg
    2.jpeg
    203,9 KB · Görüntüleme: 23
Son düzenleme:
@kimble01@kimble01 biliyorum hocam ben de o firma hakkında benzer şeyleri bu foruma yazdım zamanında ve bunu bilerek satın aldım ürünü. Maalesef bu fiyat bandında kaliteli bir ürünü başka bir firma satmayınca alternatifsiz kalıyoruz ve mecbur yöneliyoruz. Monitörü test ederken o kadar tedirgindim ki ölü piksel vb. çıkarsa hiç muhattabım olmayacak ne yaparım diye. Umarım en kısa zamanda süreci çözersiniz.

Bence Benq daha iyi bir seçenek hdr10 ve 400cd parlaklığı var ama 450 ye kadar rahat çıkar hem şık hem de hapörlörü daha iyi
Yanlış bilgilendirmeyin insanları. 250 cd:m tipik, HDR ile 400ü görüyor. Ritings incelemesinde 230'a bile düşebiliyor. 400 olsa stok mu kalırdı :)

Merhabalar,

Aşağıdaki 3 monitör arasında kaldım. İlk başta Benq' i çok beğenmiştim, (2+1 subwoofer ses sistemi de cezbetti) ama diğer monitörler de kafamı karıştırdı. Benq te G-Sync özelliği yazmıyor ancak, yabancı forumlarda Nvidia kart bağladıklarında, G-Sync' in monitörü gördüğünü belirtmişler. Sizce hangisi daha mantıklı ? Ya da farklı önerileriniz varsa bu özelliklerde (4K da olabilir) yorumlarınızı almak isterim.

Eki Görüntüle 1791249
Eki Görüntüle 1791250ıtopya | gaming ürünler ve bilgisayar bileşenlerinin yeni dünyası
BENQ 27" EX2710Q 165Hz 1ms FreeSync Premium HDR10 HDMI DP USB 3.0 Subwoofer IPS QHD Gaming Monitör | ITOPYA
BENQ 27" EX2710Q 165Hz 1ms FreeSync Premium HDR10 HDMI DP USB 3.0 Subwoofer IPS QHD Gaming Monitör | ITOPYA

Eki Görüntüle 1791252www.vatanbilgisayar.com
LG 27" 27GR75Q-B 1Ms 165Hz HDMI DP QHD FreeSync/G-Sync IPS Gaming Monitor fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar&#39da
LG 27" 27GR75Q-B 1Ms 165Hz HDMI DP QHD FreeSync/G-Sync IPS Gaming Monitor fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Eki Görüntüle 1791254www.hepsiburada.com
Dell S2721DGFA 27" 165Hz 1ms (Hdmı + Display) Qhd IPS Fiyatı
https://www.hepsiburada.com/dell-s2...hdmi-display-qhd-ips-monitor-pm-HBC000003ZS9U
3ay önce bahsettigin Dell aldim cok memnunum nano ıps panel var LG panelini kullnaniyor hdr mevcut, pivot kullanimi cok kolay, tasarımı iyi kurulum cok basit bir Türkçe menüsü eksik

Geri
Yukarı