Oyun 2K 165HZ 1MS IPS Monitör Tavsiyesi

Quivver

Femtopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus TUF Gaming A15 A15 FA507NV-LP023 Notebook
Meslek
Software Engineer
Merhabalar,

Aşağıdaki 3 monitör arasında kaldım. İlk başta Benq' i çok beğenmiştim, (2+1 subwoofer ses sistemi de cezbetti) ama diğer monitörler de kafamı karıştırdı. Benq te G-Sync özelliği yazmıyor ancak, yabancı forumlarda Nvidia kart bağladıklarında, G-Sync' in monitörü gördüğünü belirtmişler. Sizce hangisi daha mantıklı ? Ya da farklı önerileriniz varsa bu özelliklerde (4K da olabilir) yorumlarınızı almak isterim.

dn%2f1000%2fyeni-proje-2023-04-28t104649214-ffc3c8.jpg
favicons?domain=www.itopya.png
ıtopya | gaming ürünler ve bilgisayar bileşenlerinin yeni dünyası
BENQ 27" EX2710Q 165Hz 1ms FreeSync Premium HDR10 HDMI DP USB 3.0 Subwoofer IPS QHD Gaming Monitör | ITOPYA
BENQ 27" EX2710Q 165Hz 1ms FreeSync Premium HDR10 HDMI DP USB 3.0 Subwoofer IPS QHD Gaming Monitör | ITOPYA

favicons?domain=www.vatanbilgisayar.png
www.vatanbilgisayar.com
LG 27" 27GR75Q-B 1Ms 165Hz HDMI DP QHD FreeSync/G-Sync IPS Gaming Monitor fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar&#39da
LG 27" 27GR75Q-B 1Ms 165Hz HDMI DP QHD FreeSync/G-Sync IPS Gaming Monitor fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

favicons?domain=www.hepsiburada.png
www.hepsiburada.com
Dell S2721DGFA 27" 165Hz 1ms (Hdmı + Display) Qhd IPS Fiyatı
https://www.hepsiburada.com/dell-s2...hdmi-display-qhd-ips-monitor-pm-HBC000003ZS9U

Merhabalar,

Aşağıdaki 3 monitör arasında kaldım. İlk başta Benq' i çok beğenmiştim, (2+1 subwoofer ses sistemi de cezbetti) ama diğer monitörler de kafamı karıştırdı. Benq te G-Sync özelliği yazmıyor ancak, yabancı forumlarda Nvidia kart bağladıklarında, G-Sync' in monitörü gördüğünü belirtmişler. Sizce hangisi daha mantıklı ? Ya da farklı önerileriniz varsa bu özelliklerde (4K da olabilir) yorumlarınızı almak isterim.

Eki Görüntüle 1791249
Eki Görüntüle 1791250ıtopya | gaming ürünler ve bilgisayar bileşenlerinin yeni dünyası

Eki Görüntüle 1791252www.vatanbilgisayar.com
LG 27" 27GR75Q-B 1Ms 165Hz HDMI DP QHD FreeSync/G-Sync IPS Gaming Monitor fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar&#39da
LG 27" 27GR75Q-B 1Ms 165Hz HDMI DP QHD FreeSync/G-Sync IPS Gaming Monitor fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da

Eki Görüntüle 1791254www.hepsiburada.com
Dell S2721DGFA 27" 165Hz 1ms (Hdmı + Display) Qhd IPS Fiyatı
https://www.hepsiburada.com/dell-s2...hdmi-display-qhd-ips-monitor-pm-HBC000003ZS9U
Arkadaşın attığı Dell monitörü arkadaşım kullanıyor gayet memnun. Birde Dell ürün sonrası destekte müşterinin arkadasında duruyor ,herhangi bir sorunda birebir değişim hatta o seri ürün yoksa üzerine bir üst modelini bile verir nette bunlarla ilgili video araştırırsanız bulabilirsiniz .

Arkadaşın attığı Dell monitörü arkadaşım kullanıyor gayet memnun. Birde Dell ürün sonrası destekte müşterinin arkadasında duruyor ,herhangi bir sorunda birebir değişim hatta o seri ürün yoksa üzerine bir üst modelini bile verir nette bunlarla ilgili video araştırırsanız bulabilirsiniz .
En basitinden benim incelemem de oldu.

1684927096136.png

En basitinden benim incelemem de oldu.

Eki Görüntüle 1791260

Monitör şans işi ölü piksel çıkabiliyor ve bazı hukuk tanımaz buradaki temsilci firmalar ki bunu kendi kafasın göre bir şekilde 3 piksel 5 pikselden fazla değilse almıyoruz diye sizin olan misli değişim hakkının üstüne yatıyor. Bence ürün sonrası teknik destek göz önünde bulundurularak monitör alınmalı ki ben Dell tercih ederdim diğerlerinden de alabilirsiniz ama böyle sorunla karşılaşınca bir şekilde hakkınızı alıyorsunuz ama hukuka başvurmanızda gerekebilir bu da size zamana mâl olacaktır. 😂

BenQ gereksiz pahalı. Dell ise önermediğimiz bir model artık.
LG'nin satışını göremedim. İncelemesini okudum sadece.
LG alınabiliyorsa önerimdir.

BenQ gereksiz pahalı. Dell ise önermediğimiz bir model artık.
LG'nin satışını göremedim. İncelemesini okudum sadece.
LG alınabiliyorsa önerimdir.
Nano IPS değil demi? Bir de çok giriş seviye kalmış gibi duruyor monitör. 300 nit parlaklık ve hdr10 ile. Kontrast durumu felan nasıl ayrıntılı bir bilgi göremedim ben.

Nano IPS değil değil mi? Bir de çok giriş seviye kalmış gibi duruyor monitör. 300 nit parlaklık ve HDR10 ile. Kontrast durumu falan nasıl ayrıntılı bir bilgi göremedim ben.

Evet parlaklık biraz düşük. Bu çaptaki bir monitörün en az 400CD olması gerekirdi. 240CD parlaklığa kadar düşen bir parlaklığa sahip. Bu onu alınmaması için bir neden yapmıyor.
NanoIPS değil.
1000:1 static contrast oranı budur. LG launches new UltraGear 27GR75Q-B gaming monitor - KitGuru
Çok yeni monitör. Ülkemizde satışını göremedim.

Geri
Yukarı