2K 170 Hz vs 2K 240 Hz IPS

LBerk8

Decapat
Daha fazla  
Selam, iyi sosyaller.

AMD Ryzen 7 7700X - Gigabyte GeForce RTX 4070 Ti Windforce OC - ASUS TUF Gaming B650M-Plus - XPG Lancer RGB white 2x16 DDR5 6000MHz CL30 - Arctic Liquid Freezer II 240 - Corsair RM750e - MSI MAG Forge 112r - Kingston NV2 1 TB sistemim var.

Oynadığım oyunlar: CoD, CS2, BF, R6, Forza ve arada hikayeli oyunlar (Spider-Man, God of War vs).
2-3 hafta önce Amazon'dan MSI G274QPF-QD 27" 1 ms 170 Hz IPS modelini aldım (yaklaşık 10k).
LG 27" 27GR83Q-B 240Hz 1ms IPS (yaklaşık 15k) diye bir model çıkmış. İade edip %50 daha fazla verip 240 Hz almaya değer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Değmez gibi duruyor hocam, 4070 Ti ile 2K için 200 FPS üstü alman oldukça zor güncel oyunlarda, yani ekran kartını güncelleme planın yakın zamanda yoksa 170Hz 2K ile devam. Ekran kartı güncelleme planı yaptığında o zaman monitör de değişilebilir. Bana sorarsan senin sistem 4-5 sene götürür, 5 sene sonra da temiz bir güncelleme yapılır.

Hocam çoğunlukla FPS oynuyorsunuz anladığım kadarıyla, sisteminiz de 2K da 200+ FPS çok rahat alır. 240 Hz QHD IPS panel olarak da LG rakiplerine göre en uygun fiyatta. Bence fark verilip alınabilir öyle bir sistemin tüm nimetlerini kullanmak lazım.

4070 Ti 2K'da oyun optimize özürlü değilse çok rahat götürüyor bende kullanıyorum, 2K 165Hz vardı bozuldu şimdi 240Hz üstü bakıyorum.

Hocam bence sadece Hz oranına bakarak karar vermeyin YouTube'den incelemelerini izleyip öyle karar verin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunlar dışında varsa onları da inceleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı