2K 240Hz OLED mi yoksa 4K 144Hz monitör mü?

Keremstein

Kilopat
Daha fazla  
Tamamen oyun odaklı sistem için monitör de karar veremedim. Şimdi bir yandan 4K konser videoları izliyorum çok sarıyor. Benim sorum 2K OLED ile 4K IPS ekran arasında siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Neden?

Sistemde GPU olarak 4070 Ti'ya da 4080 olacak.

Ben 2k almanı öneririm dostum. Büyük oyunlar çıkmaya devam ettikçe zamanla 4070ti ve 4080 4k da bazı oyunlarda sağlıklı fps alacağını düşünmüyorum. Çünkü kendim zamanında ilk çıktığında 3070 aldım 2 k monitör al darboğaz yapar dediler. Milletin ağzına bakıp 2k aldım ve pişmanım kısaca full hd almadığıma, neden pişmanım onuda söyleyeyim. Ben oyunları ultra kalitede oynamayı seviyorum. Ultra kalite yapıncada 40-50 fps verdiği oyunlar oluyor full hd almış olsaydım böyle sorun olmayacaktı 60fps altına düşmeyecekti. Kısaca 2k al bence seni o sistemle daha uzun götürür ama yinede senin tercihin.

Oynadığınız oyunların türüne göre monitör seçimi yapabilirsiniz. FPS ise 2K 240Hz, hikayeli oyunlar da ise 4K 144Hz tercih edebilirsiniz. FPS oyunları için 4K monitörler büyük gelir.

Tamamen oyun odaklı sistem için monitör de karar veremedim. Şimdi bir yandan 4K konser videoları izliyorum çok sarıyor. Benim sorum 2K OLED ile 4K IPS ekran arasında siz olsanız hangisini tercih edersiniz? Neden?

Sistemde GPU olarak 4070 Ti'ya da 4080 olacak.
4070TI ise 2K 240
4080 ise 4K 144 Net.

2K OLED kullanıyorum tavsiye ederim.

Geri
Yukarı