2K 240Hz ve 27 inç monitör önerisi

• Konuyu başlatan DMN
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 15
  • Görüntüleme 256

DMN

Millipat
Daha fazla  
Merhaba, 2K monitör arıyorum. Kesinlikle en az 240Hz ve 27 inç olmalı çünkü aynı zamanda düzenli olarak rekabetçi oyunlar oynuyorum ama bir yandan da hikayeli oyunlarda da çok zaman geçiriyorum. O yüzden hem hikayeli oyunlarda güzel renk kalitesi verecek hem de FPS oyunlarında üzmeyecek bir monitör ihtiyacım var çünkü halihazırda CS2'de FACEIT Level 10'da oynuyorum. Aklımda birkaç monitör var bütçe olarak 20K civarına çok değecek bir monitörse biraz daha zorlayabilirim. Aklımdaki monitörleri alta atıyorum.

İçlerinde en pahalısı Alienware 280Hz model eğer çok değer derseniz o bütçeye kadar çıkabilirim.

G274QPX ve VG27AQML1A haricini ele. İkisi arasından seçim sana kalmış.
Peki hocam siz hangisini önerirsiniz. Biri 10 bit diğeri 8bit+FRC. Eğer Ghosting oranları arasında MSI'da bariz fark varsa MSI alıcam ama Ghosting ve gecikme performansları arasında çok fark yoksa Asus olanı almayı düşünüyorum.

@DMN İkisi de 8-bit + FRC ile 10-bit'e ulaşıyor.

VG27AQML1A'da ME270QHM-NF1, G274QPX'te ME270QHB-NF1 panel kullanılmakta.

G274QPX bir tık daha yavaş bir panele sahip ama iki monitör arasındaki ghosting farkını hisseder misin, pek sanmıyorum. İkisi de oldukça birbirine yakın performans veren iki monitör. VG27AQML1A çok az farkla daha iyi GtG'ye sahip o kadar.

Olabilir bayağı kararsızım.

Rtings sitesine o monitörleri yazıp bakabilirsin senin için ne kadar yol gösterici olur bilemem ama ya da ne kadar doğru olduğunu sadece genel manada güvenilir diye bildiğim ve kendimin de güvendiği bir site yanlış ise düzeltebilirsiniz (bunu okuyanlar).

@DMN İkisi de 8-bit + FRC ile 10-bit'e ulaşıyor.

VG27AQML1A'da ME270QHM-NF1, G274QPX'te ME270QHB-NF1 panel kullanılmakta.

G274QPX bir tık daha yavaş bir panele sahip ama iki monitör arasındaki ghosting farkını hisseder misin, pek sanmıyorum.
Peki hocam Siz 3 monitörden hangisini tercih ederdiniz. MSI - ASUS - LG

Yeni konular

Geri
Yukarı