2K - 4K Oyun Sistemi

dancerboy14

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
3D Video Tasarımcı
Merhaba sevgili technopat sakinleri. Technopatta yeni değilim ama sosyalde yeniyim.

Salonumda 48" 4K bir televizyon var. Masaüstü bilgisayar salonda duruyor. Salonda tek başıma, kardeşimle ve arkadaşlarla falan oyunlar oynamak istiyorum. Pes , mortal combat, NFS gibi oyunları kol ile diğerlerini klavye mouse ile. Elimde mevcut bi sistem var ama core 2 duo'lu bi sistem. yani hiçbir parçası işe yaramaz.

Elimde; Kingston Fury 120 gb SSD ve Aerocool XPredator Kasa var..

En az 3 yıl boyunca 4k veya 2k çözünürlükte, orta veya high ayarlarda oynamak istiyorum oyunları.
Bunun için hangi bileşenleri önerirsiniz?

Not: AMD fanıyım, ekran kartı kesinlikle AMD (sadece Asus veya Msi), ancak işlemci intelde alabilirim
Not: Toplamda 14200 tl bütçem var. Herşey dahil.

Son düzenleme:
İlla AMD ekran kartı istiyorsan 490 ve 490x'i bekle nokta. Yoksa 1080 ile mükemmel sistem yapılır SLI da olur bu bütçeye.

1080 derken, gtx 1080'den bahsediyorsun sanırım, dediğim gibi amd gpu alacağım, geforce değil.. yazık olur amd ye vereceğin paraya demişsin, hangi model kart alacağımdan bahsetmedim, o yüzden yazık olunacak bişey yok ortada.

Evet illa amd ekran kartı olacak, 490 çıkış tarihi önemli.. sli alanında tek başına olan bi teknoloji değil. Crossfire var hatırlatırım. 1080 ile sli yapmaktansa 390x ile cr yaparım.

O zaman sana öneri yapacağımız bir konu yok. Biz ne kadar sana doğru olanı söylesekte sen Bir Fanboy olduğun için geri tepeceksin. Al eski nesil 390X'i keyfine bak. Yeni nesil alanlarda 3-4 yıl sonraki oyunlarda keyfine bakar.

Elektrik faturasını 2 sene içerisinde fiyat farkıyla çarpıp önüne koyardım da neyse :rolleyes:. Sırf AMD diye 28 nm kullanacaksın. Yani AMD babanın oğlu mu anlamadım. Yaptıkları işler hoşuna gitmiş olabilir ama abartmaya gerek yok.

Fanboyları hiç anlamıyorum. Konu açarlar öneri isterler ama öneri verince de onu çürütmeye çalışırlar öneri almaya devam ederler. Tuhaf...

Fanboy deyip kestirip atmak doğru değil. Babamın oğlu olmasına da gerek yok. AMD seviyorum evet, hem de çok. Ama bu demek değil ki istediğim şeyler için amd'den vazgeçmeyeceğim. İstediğim performansı verecek ve bunu 2-3 yıl sürdürecek bi amd işlemci var mı, yok.. ama buna rağmen 8370 - 9590 alıp sağlam o.c yaparım diye diretmiyorum. i7 gibi gerçek var her ne kadar üzülsem de..

Ama ekran kartı tarafında böyle bi durum yok.. r9 390X , rx 480 , fury gibi en üst seviye kartlar var.. gtx 980 , 1080 , titan gibi kartlarla da aynılar..

Ben oyun oynayacağım. Oyun zevk işidir, haz işidir. Ve bunu üst seviyeye çıkarmak istiyorum. Sizler için olmayabilir ama ben bilgisayarımda bişeyi başardığımda, kazandığımda, bölüm geçtiğimde falan ''koçum amd yaa işte sen bu sun, adamsın'' diyerek daha fazla haz alıyorum, coşkulanıyorum. E fanboy olmak da böyle bişey zaten.

Ayrıca elektrik faturasını falan düşünmüyorum. amd sistemi toplayıp, istediklerimi yapıp, ay sonunda elektrik faturasını görünce '' hay arkadaş bu amd iyi de çok yakıyor'' diyecek değilim. ''yakıyorsa yaksın, helaldir ona'' der geçerim..

Yazarken ukalalık bilmişlik yapmak istemedim, öyle anlaşılmasın lütfen..

Üst seviyeye çıkarmak istiyorsan ya 490 x'i bekleyeceksin ya da 1080 alacaksın. 490 X 1080'den güçlü çıkacak bu gerçek ama 14000 lira ile RX 480 koyma lütfen. Ya bekle ya da 1080 al. Ya hep ya hiç. (y) İstiyorsa trilyonlar harcasa 390 x'e artık alınmaz çünkü güncelliğini tamamen yitirdi. Şu an dönüm noktasındayız nm anlık olarak düştü ve şu an ya bekleyeceğiz ya da güncel kartlardan birisini alacağız.

Üst seviyeye çıkarmak istiyorsan ya 490 x'i bekleyeceksin ya da 1080 alacaksın. 490 X 1080'den güçlü çıkacak bu gerçek ama 14000 lira ile RX 480 koyma lütfen. Ya bekle ya da 1080 al. Ya hep ya hiç. (y) İstiyorsa trilyonlar harcasa 390 x'e artık alınmaz çünkü güncelliğini tamamen yitirdi. Şu an dönüm noktasındayız nm anlık olarak düştü ve şu an ya bekleyeceğiz ya da güncel kartlardan birisini alacağız.
Bence gecen nesilde ki gibi olur.

1070<490<490x<1080

Hocam AMD'nin yeri gönlümde çok fazladır. Arkadaşın da sanırsam ki öyle. Neden diye sorarsanız ilk bilgisayarım AMD'işlemcili ATI ekran kartlıydı. Ne olursa olsun zamanının lideriydi. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı