4K Monitörde 2K oyun deneyimi nasıl olur?

HUNTER

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Fethiye/Muğla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar Samsung'un 1ms'li 4K monitörünü almayı planlıyorum ama bir sorum olacak. Her ne kadar R9 295X2 ekran kartım olsa da yeni nesil oyunları (GTA 5, The Division vs) Ultra ayarlarda 4K çözünürlükte akıcı bir şekilde oynatamayacağını düşünüyorum. Ben bu monitörde 1440p şeklinde açsam oyunu, sonuç ne olur? 4K ya göre kötü olacağı kesin zaten ama kısaca sormak gerekirse şöyle sorayım: Tüm özellikleri aynı iki tane 27 inç, biri 2K diğeri 4K çözünürlükteki monitörü yan yana koysak. Ve ikisinde de aynı oyunu 2K çözünürlüğünde açsak. Alacağımız görüntü kalitesi hangi monitörde daha iyi olur?
Bildiğim kadarıyla samsung kendi teknolojisiyle görüntüyü 4K'ya upscale yapıyor. Bu durumda sonuç ne olur?

Eğer oyunu 1440P oynamaya uğraşırsan böyle olur:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı