2K 75 Hz monitör değiştirilmeli mi?

mertozkan

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
  • LG 2K 75Hz monitör
  • i5 10400F işlemci
  • RX470 4 GB 256 Bit
  • 16 RAM
Sistemde işlemciyi upgrade ettim en son. 2K monitörüm var. Hikayeli oyunlar oynuyorum genelde. Arada FPS tarzı oyunlar. Video formatlarda oran değişikliğinden dolayı bazı videolarda ve oyunların ara sahnelerinde yanlarda siyahlıklar oluyor. Bu sebepten ötürü 1080p ile değiştirmek mantıklı mı sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO gibi oyunlarda yüksek Hz gerekir. Ve yüksek FPS, donanımınızı yükseltebilirsinz. FPS oyunlarına göre düşük Hz.

• LG 2K 75Hz monitör
  • i5 10400F işlemci
  • RX470 4 GB 256 Bit
  • 16 RAM
Sistemde işlemciyi upgrade ettim en son. 2K monitörüm var. Hikayeli oyunlar oynuyorum genelde. Arada FPS tarzı oyunlar. Video formatlarda oran değişikliğinden dolayı bazı videolarda ve oyunların ara sahnelerinde yanlarda siyahlıklar oluyor. Bu sebepten ötürü 1080p ile değiştirmek mantıklı mı sizce?
CS:GO gibi rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız gerek yok.
  • LG 2K 75Hz monitör.
  • i5 10400F işlemci.
  • RX470 4 GB 256 Bit.
  • 16 RAM.

Yanlarda siyahlık olma sorununu sitede konu açarak çözüm nü bulabilirsiniz belki.

CS:GO gibi rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız gerek yok.

Yanlarda siyahlık olma sorununu sitede konu açarak çözümnü bulabilirsiniz belki.

Çok araştırdım. Bazı uzantılar vs var filmler için ama çok da iyi olmuyor. Oyunlardaki ara sahnelerin ise formatları 16:9 olduğu için kaynaklanıyor. Eski oyunlarında bazıları desteklemiyor sorunları bunlar oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı