2K monitör önerisi

ibrayimbey

Hectopat
ASUS 3070 ekran kartı aldım. Bu ekran kartının 2K çözünürlükte daha verimli çalıştığını duydum. O yüzden 2K fiyat/performans bir monitör bakıyorum. Curved tercihimdir ama şart değil.

Açıkcası 8GB VRAM ile bi süre sonra pek verim alacağını sanmam ama ileriye dönük düşünüyorsan kötüde olmaz. Bütçe belirtmemişsiniz ama önereyim bi tane

Açıkcası 8GB VRAM ile bi süre sonra pek verim alacağını sanmam ama ileriye dönük düşünüyorsan kötüde olmaz. Bütçe belirtmemişsiniz ama önereyim bi tane
Artarsa:

ASUS 3070 ekran kartı aldım. Bu ekran kartının 2K çözünürlükte daha verimli çalıştığını duydum. O yüzden 2K fiyat/performans bir monitör bakıyorum. Curved tercihimdir ama şart değil.
Ne tür oyunlar oynuyorsunuz acaba?

Daha verimliden kastınızı tam olarak anlayamadım ama redditte şöyle bir konu var. İncelemenizde fayda var. 2K çözünürlüğe alınca fps değerleriniz yükselmeyecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha verimliden kastınızı tam olarak anlayamadım ama Reddit'te şöyle bir konu var. İncelemenizde fayda var. 2K çözünürlüğe alınca FPS değerleriniz yükselmeyecektir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

5 ila 8 bin arası yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Single hikaye bazlı oyunlar ve LoL oynuyorum. Samsung Odyssey serisi nasıl acaba? Samsung Odyssey G5 LC27G55TQBUXUF 27" 1 ms QHD Curved Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Hesaplı geldi fiyatı çünkü o yüzden sormak istedim. Monster Aryond serisine de baktım ama çok sorunlu gibi duruyor.

Daha verimliden kastınızı tam olarak anlayamadım ama Reddit'te şöyle bir konu var. İncelemenizde fayda var. 2K çözünürlüğe alınca FPS değerleriniz yükselmeyecektir.

Eğer açıklayabilirseniz çok sevinirim. İngilizcem çok iyi değil. Lakin darboğaz gibi bir şey sanırım arkadaşım biraz bahsetti hiç bilmiyorum o yüzden sormak istedim.

5 ila 8 bin arası yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Single hikaye bazlı oyunlar ve LoL oynuyorum. Samsung Odyssey serisi nasıl acaba? Samsung Odyssey G5 LC27G55TQBUXUF 27" 1 ms QHD Curved Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Hesaplı geldi fiyatı çünkü o yüzden sormak istedim. Monster Aryond serisine de baktım ama çok sorunlu gibi duruyor.

Eğer açıklayabilirseniz çok sevinirim. İngilizcem çok iyi değil. Lakin darboğaz gibi bir şey sanırım arkadaşım biraz bahsetti hiç bilmiyorum o yüzden sormak istedim.
Kutusu açılmış ve deforme ürün. Açıklama kısmında belirtmişler.

Şöyle söyleyeyim. 144Hz bir monitörünüz varsa ve oyunları yüksek ayarlarda ve 144FPS oynamak istiyorsanız, o zaman 1080p tercih etmeniz gerekmektedir. Şöyle bir örnek vereyim; Cyberpunk 2077 oynamak istiyorsunuz ve fpsinizinde yüksek olmasını istiyorsunuz. İzlediğim testlere göre RTX off, DLSS Quality, Ultra settings, 1080P'de 100 fps alırken aynı ayarlarda 2K teslerinde 65-70 fps alırsınız. Buda oyun zevkinizi ciddi anlamda etkileyecektir. Zaten 3070 2K için giriş seviyesi olarak sunuluyor. Bence gerek yok.

Yani yapmış olduğunuz oyun içi grafik ayarlarıyla ekran kartı kullanımını arttırıp fpsinizi yükseltebilirsiniz. Tabikide Ultra 1080P yada 2K med-high tercihi size kalmış. Böyle bir durum yaşayan arkadaşlar yardımcı olursa daha yararlı olur. Bu arada bende yeni 3070 aldım ve şuanlık 2K Monitöre geçmeyi düşünmüyorum.

Şöyle söyleyeyim. 144Hz bir monitörünüz varsa ve oyunları yüksek ayarlarda ve 144FPS oynamak istiyorsanız, o zaman 1080p tercih etmeniz gerekmektedir. Şöyle bir örnek vereyim; Cyberpunk 2077 oynamak istiyorsunuz ve fpsinizinde yüksek olmasını istiyorsunuz. İzlediğim testlere göre RTX off, DLSS quality, Ultra settings, 1080P'de 100 FPS alırken aynı ayarlarda 2K teslerinde 65-70 FPS alırsınız. Bu da oyun zevkinizi ciddi anlamda etkileyecektir. Zaten 3070 2K için giriş seviyesi olarak sunuluyor. Bence gerek yok.

Anladım, çok teşekkür ederim. Ben FPS'i düşürüceğini bilmiyordum. AC Odyssey oynuyorum bu aralar 144 Hz monitörüm var şu an. Ultra ayarlarda oynuyorum da bazen fazla ısınıyormuş gibi geliyor ve arada sırada donmalar yaşıyorum.

Şöyle söyleyeyim. 144Hz bir monitörünüz varsa ve oyunları yüksek ayarlarda ve 144FPS oynamak istiyorsanız, o zaman 1080p tercih etmeniz gerekmektedir. Şöyle bir örnek vereyim; Cyberpunk 2077 oynamak istiyorsunuz ve fpsinizinde yüksek olmasını istiyorsunuz. İzlediğim testlere göre RTX off, DLSS quality, Ultra settings, 1080P'de 100 FPS alırken aynı ayarlarda 2K teslerinde 65-70 FPS alırsınız. Bu da oyun zevkinizi ciddi anlamda etkileyecektir. Zaten 3070 2K için giriş seviyesi olarak sunuluyor. Bence gerek yok.

Yani yapmış olduğunuz oyun içi grafik ayarlarıyla ekran kartı kullanımını arttırıp fpsinizi yükseltebilirsiniz. Tabii ki de Ultra 1080P'ya da 2K med-high tercihi size kalmış. Böyle bir durum yaşayan arkadaşlar yardımcı olursa daha yararlı olur. Bu arada bende yeni 3070 aldım ve şu anlık 2K monitöre geçmeyi düşünmüyorum.

Ekran kartı güzel güçlü bir kart ama kaç yıllık oyunda sıkıntı yaşatınca bir üzülüyor insan.

Geri
Yukarı