2K monitör önerisi

5 ila 8 bin arası yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Single hikaye bazlı oyunlar ve LoL oynuyorum. Samsung Odyssey serisi nasıl acaba? Samsung Odyssey G5 LC27G55TQBUXUF 27" 1 ms QHD Curved Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Hesaplı geldi fiyatı çünkü o yüzden sormak istedim. Monster Aryond serisine de baktım ama çok sorunlu gibi duruyor.

Eğer açıklayabilirseniz çok sevinirim. İngilizcem çok iyi değil. Lakin darboğaz gibi bir şey sanırım arkadaşım biraz bahsetti hiç bilmiyorum o yüzden sormak istedim.
Samsung Oddysey G7 ve G8 disinda Samsung'un ve/veya VA panel hicbir monitor onermiyorum

IPS şart mı diyorsunuz hocam? Ben şu an VA MSI Optix kullanıyorum da bende renklerden tam olarak memnun değilim aslında.
VA da smearing denen, ghostingin daha kotu versiyonu olan bir problem var. Renklerden memnun olmamanizin sebebi goruntu hareket edince tum goruntunun bozulmasi.
Maalesef piyasada smearing'i cozmus VA monitor sayisi cok az ve genellikle 20K ustu oluyorlar.
Yani evet, ben VA onermem.

Bende arkadaşın dediği gibi IPS panel harici önermiyorum. AOC 24G2U kullanıyorum ve renklerine o kadar alıştım ki, TN panel bir monitöre bakınca ilk 10 saniye siyah beyazmış gibi geliyor monitör.

VA da smearing denen, ghostingin daha kotu versiyonu olan bir problem var. Renklerden memnun olmamanizin sebebi goruntu hareket edince tum goruntunun bozulmasi.
Maalesef piyasada Smearing'i cozmus VA monitor sayisi cok az ve genellikle 20k ustu oluyorlar.
Yani evet, ben VA onermem.

IPS olarak da bu fiyat bandında 2K bulmak zor olur sanırım.

IPS olarak da bu fiyat bandında 2K bulmak zor olur sanırım.
Yok hocam var, attigimiz gibi Asus VG27AQ, butce 8000 tl ye 600 koyarsaniz da Dell S2721DGFA var. Kendi kullandigim monitor.

Bende arkadaşın dediği gibi IPS panel harici önermiyorum. AOC 24G2U kullanıyorum ve renklerine o kadar alıştım ki, TN panel bir monitöre bakınca ilk 10 saniye siyah beyazmış gibi geliyor monitör.

Bende şu an MSI Optix G24C6 23.6 1920x1080 144Hz Hdmı Dp 1ms VA Curved Gaming Monitör kullanıyorum.

Yok hocam var, attigimiz gibi ASUS VG27aq, bütçe 8000 TL'ye 600 koyarsaniz da Dell S2721DGFa var. Kendi kullandigim monitor.

ASUS TUF serisiyle ilgili çok fazla kötü yorum okumuştum da o yüzden çekinmiştim biraz ama güzel yorumlarınızla mantıklı geldi. Curved önerir misiniz peki hocam bu fiyat bandında bir tane de.

Curved'ler VA oluyor. Cok nadir IPS Curved var ama Türkiye'ye hiç gelmedi. Bir de OLED Curved var, onlarin goruntusude fiyatı da hayal gibi.

Anladım ASUS TUF en mantıklısı ve tek yol gibi görünüyor. QHD aldığım zaman baktım ki FPS de düşme yaşıyorum QHD monitörü HD kullanabilir miyim? Geleceğe yatırım yapmış olurum en azından.

Yeni konular

Geri
Yukarı