2K monitörde 1080p oyun oynamak

Böyle düşününce 2k veya 4k monitör almak mantıksız geldi.

Daha güçlü donanımlar alırsan mantıksız gelmez. 4K monitör alıp affedersin fakir gibi RTX 3060'la burada oynamaya çalışmayacaksın, RTX 4080-4090 kullanacaksın misal.

Televizyonlarda ise bu açığı bakış mesafesi kapatıyor.

Dediğinden bir halt anlamadım ama çöp gibi görünüyor.

Halihazırda DLSS/FSR gibi teknolojilerin algoritmaları düşük çözünürlükten yükseltmek değil mi? Native 1080p, 2K'da güzel görünse zaten bu teknolojiler en başından çıkmazdı.

O kadar mı kötü yazmışım? DLSS'i kastedmiyordum native çözünürlüğün aşağısında kullanmaktan bahsediyordum en kısa şekilde özetlemek gerekirse. Bir de dinamik çözünürlükle oyun oynayanlar bundan rahatsız olmuyor mu diye soruyordum. Demek ki olnuyorlar çünkü koskoca Sony birçok oyunu böyle çıkariyor. Ama bu da mantıksız geliyor.

2K, 4K monitör alan adamda zaten GTX 1650 yok, ona göre de bir sistemi var.

Şahsen ben geçeceğim 2K bir monitöre.

Bende de 2K var. 2K oynayabiliyorum da. Ancak mesela PS5 baglarsan görüntü bozulabilir veya 1080p bir şey izlersen.

Daha güçlü donanımlar alırsan mantıksız gelmez. 4K monitör alıp affedersin fakir gibi RTX 3060'la burada oynamaya çalışmayacaksın, RTX 4080-4090 kullanacaksın misal.

Televizyonlarda ise bu açığı bakış mesafesi kapatıyor.

Evet o da hep "?" idi benim için. TV'ler...sağ olun.

2K monitör kullanıyorum YouTube'da 1080p veya maç yayını izlerken çok kötü gözüküyor maalesef uzaktan izleyince eh oluyor. Belkide 2K görüntü kalitesine alıştığım için kötü geliyordur.

Aynen bende böyleyim hocam. Ondan açtım konuyu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı