2K monitörde 4K oyun oynamak

Maalesef, böyle bir teknoloji henüz bulunamadı.

Edit: Tam olarak sizin istediğiniz yok ama ona benzer olarak downscaling teknolojisi var. O da şu oluyor, daha yüksek çözünürlüklü bir görüntüyü daha düşük çözünürlüklü bir ekrana dönüştürür bu işlemi yaparken görüntünün piksellerini küçültür ve daha düşük çözünürlükleri ekrana sığacak şekilde yeniden boyutlandırır. Bunun için 4K destekli bir ekran kartına ve iyi bir bilgisayara ihtiyacın var. Ancak 4K gibi bir kalite vermeyeceğini belirteyim en fazla 2,5-3K gibi bir görüntü alıyormuş gibi düşünebilirsin.

NVIDIA'da var mı bilmiyorum ama çok yüksek ihtimalle vardır. AMD'de RSR olarak geçiyor çözünürlüğü 4K yapabiliyorsunuz. Oyunlarda vs. biraz daha keskin bir görüntü sunar ama tam 4K gibi de olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 2K monitörle 4K oyun oynayabilir miyim? Bana oynatabilecek bir teknoloji var mı?
AMD tarafında Super Resolution seçeneği sayesinde monitörünüzün desteklemediği daha yüksek çözünürlüklerde oyununuzu / ekranınızı çalıştırabilirsiniz. Monitörünüz tabii ki donanımsal olarak 2K olduğu için yine 2K kadar piksel göreceksiniz, görüntü birazcık daha yumuşak ve aynı zamanda daha ayrıntılı olur. Eğer darboğaz sorunu için istiyorsanız deneyebilirsiniz. Nvidia tarafını bilmiyorum ama illa ki vardır bence. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı