2K oyun için sessiz kasa toplama önerisi

Bütçe
3000

noprenheit

Femtopat
Daha fazla  
Selam. 1 yıl önce satın aldığım orta segment oyun sistemimde çok fazla fan gürültüsü duyuyorum. Kabaca i5 10400F, 8 GB 2933MHz RAM ve 1660 Ti ekran kartım var. 2K'ya geçmek istiyorum bu sebeple yeni bir sistem toplayacağım. Hedefim hiçbir masraftan kaçmayarak 'sıfıra yakın' fan sesiyle 2K oyun oynamak. Sessiz bileşenler konusunda internette araştırma yaptım ama hala karar verebilmiş değilim. Kasanın sessiz olması için her tavizi verebilirim. Kasanın büyük veya ağır olması falan önemli değil. Bütçem tabii ki sınırsız değil ama bu iş için 3 bin euro civarında para ayırdım. Bütçeme uygun olarak işlemci veya RAM'i yüksek seviye alıp ekran kartımı kısmayı ve ileride olası ekran kartı yükseltmesini tercih ederim. Sessiz fanlar, sıvı soğutmalar, kasalar ve sessiz kasa toplamanın püf noktaları konusunda tavsiye bekliyorum. Bu konuda yararlı olabilecek Türkçe, İngilizce güncel YouTube videolarını ve makaleleri benimle paylaşabilir, sistem veya parça önerisinde bulunabilirsiniz. Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı