2K VA vs 2K IPS monitör

Bütçe
3000
Son olarak QLED kalitesinde başka alternatifler var mıdır? IPS takıntım yok. Oyun için VA'nın daha akıllıca olduğunu düşünmekteyim.
Renk olarak soruyorsanız yan yana koymadığımdan kesin konuşamasam da sunabildiklerimi sundum. Başka gözüe çarpan bir şey yok.

Geçen gün bahsettiğiniz Gigabyte'a baktım, fena olmasa da çok ahım şahım bir özelliğini (G27QC) göremedim.

@SkyRose sonuç olarak ben bunu alıyorum ya :D. Umarım pişman olmam. Renk konusunda 0 şüphem var ama genel anlamda QLED yanığından sonra QLED'den soğudum kaçınılmaz olarak.

Özellikle Türkiye'de fiyatı yurtdışına göre inanılmaz ucuz. 650-700 dolarlık monitör ülkemizde 380 dolara satılıyor. Ondan yurtdışından almaktan doğal olarak vazgeçtim.

Sadece şunu merak ediyorum. Samsung'a 3000 vereceğime X'e 4000 verebilirsin diyeceğiniz başka bir model olur mu? Yani VA yerine IPS'e terfi ettiğimde inanılmaz (waow dedirtecek) bir şey olacak mı?

@SkyRose sonuç olarak ben bunu alıyorum ya :D. Umarım pişman olmam. Renk konusunda 0 şüphem var ama genel anlamda QLED yanığından sonra QLED'den soğudum kaçınılmaz olarak.

Özellikle Türkiye'de fiyatı yurtdışına göre inanılmaz ucuz. 650-700 dolarlık monitör ülkemizde 380 dolara satılıyor. Ondan yurtdışından almaktan doğal olarak vazgeçtim.

Sadece şunu merak ediyorum. Samsung'a 3000 vereceğime X'e 4000 verebilirsin diyeceğiniz başka bir model olur mu? Yani VA yerine IPS'e terfi ettiğimde inanılmaz (waow dedirtecek) bir şey olacak mı?
Renk olarak LG'nin 27GL850 NanoIPS monitörü var. Renk isteyenler için basmışlar renkleri. Hız olarak da oldukça hızlı.

Ama onun da kontrast oranı çok düşük, siyah performansı üzebilir.

Renk olarak LG'nin 27GL850 nanoıps monitörü var. Renk isteyenler için basmışlar renkleri. Hız olarak da oldukça hızlı.

Ama onun da kontrast oranı çok düşük, siyah performansı üzebilir.
Fiyatı çok pahalıymış :(. Beni aşar. Puanları da aşağı yukarı aynı zaten QLED ile.

O değil de harbiden Samsung'un fiyatı neden bu kadar ucuz yav?

Fiyatı çok pahalıymış :(. Beni aşar.

O değil de harbiden Samsung'un fiyatı neden bu kadar ucuz yav?
Kalın çerçeveleri ve biraz kaba duruşu ile teknik detay bilmeyen insanları kendisinden uzaklaştırması + çıkış yılı eski olduğundan talep olmuyor olabilir.

Bu arada, masada epey yer kaplıyor bu şey. Haberiniz olsun. Bunu izleyin derim;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kalın çerçeveleri ve biraz kaba duruşu ile teknik detay bilmeyen insanları kendisinden uzaklaştırması + çıkış yılı eski olduğundan talep olmuyor olabilir.

Bu arada, masada epey yer kaplıyor bu şey. Haberiniz olsun. Bunu izleyin derim;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Maalesef, ergonomi olarak bayağı dezavantajlı. Peki ASUS VG278QR'nin (şuan ki monitörüm) çerçevelerine kıyasla çok mu kalın?

Yeni konular

Geri
Yukarı