2k ve 1 Ms 144 Hz Monitör Önerisi

En iyi tepkimeyi TN panel verirler diye birileri diyordu
Tepki derken? MS'den bahsediyorsan, alabilirsin 1 MS'de ghosting sorunlarıyla boğuşabilirsin. Forumda defalarca bahsettik bu konu hakkında. Hala bir şey bilmeden cevap yazıyorsunuz. Aydınlatamadığım için de kusura bakma.
Al, tepki süresi süper olan TN panelde 1 MS'ye alınca ortaya çıkan dalgalanma sorunu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sen TN panelde gerçekten 1 MS'de sıkıntı çıkmadan oynayabileceğini zannediyorsan alabilirsin. Ayrıca TN panelin rezalet renklerini de unutmamak gerek.

Arkadaş yüksek Hz değerlerine sahip ve düşük tepkime süreli bir monitör istiyor. IPS modellerde 144 Hz zor bulunuyor bulunsa bile pahalı belki adamın bütçesi yetmiyor ve 144 Hz’den vazgeçmek istemiyor. Profesyonel oyunculukta TN paneller IPS panelden üstündür. Önceliği renk kalitesi değil belki de bunu hiç düşündün mü ? O zaman 1 ms 144 Hz tavsiye eden hiç kimse bir şey bilmeden tavsiye ediyor bu mantığa göre.

Arkadaş yüksek Hz değerlerine sahip ve düşük tepkime süreli bir monitör istiyor. IPS modellerde 144 Hz zor bulunuyor bulunsa bile pahalı belki adamın bütçesi yetmiyor ve 144 Hz’den vazgeçmek istemiyor. Profesyonel oyunculukta TN paneller IPS panelden üstündür. Önceliği renk kalitesi değil belki de bunu hiç düşündün mü ? O zaman 1 ms 144 Hz tavsiye eden hiç kimse bir şey bilmeden tavsiye ediyor bu mantığa göre.
144 Hz IPS panel zor bulunuyormuş, pahalıymış. :D:D
Birinci olarak, ben yazımda sadece IPS yazmadım VA'da yazdım.

İkinci olarak, zor bulunuyor felan yazmışsın. Bu monitör 2850 TL idi bu arkadaş yazdığında MSI Optix MAG27CQ. Ben özellikle orada belirttim ''bütçeni arttırabilir misin diye'' ama arkadaş bana bütçeden bahsetmek yerine bir şey biliyormuş gibi ukalalık yapmaya çalıştı.

Üçüncü olarak, profosyenel oyunculukta TN paneller IPS panellere göre üstündür gibi saçma sapan bir şey yazmışsın bunun dayanağı nedir? MS yüzünden mi yoksa? Bana 1 MS'de ghosting yapmayan, flecker yapmayan bir tane TN panel göster onu alacağım tamam mı?

Ayrıca yukarıda attığım monitör 1 MS 144 Hz ayrıca VA panel, arkadaşın bahsettiği özelliklere uyuyor demi? Berbat ötesi renk ve color banding olan çöp TN paneli tavsiye etmediğim için kusura bakma. Bilgi sahibi olmadan da fikir sahibi olma...

Hahahah hiç güleceğim yoktu, tamamen zırvalamışsın. 144 Hz IPS panel zor bulunuyormuş, pahalıymış. :D :D
Birinci olarak, ben yazımda sadece IPS yazmadım VA'da yazdım.

İkinci olarak, zor bulunuyor felan yazmışsın. Bu monitör 2850 TL idi bu arkadaş yazdığında MSI Optix MAG27CQ. Ben özellikle orada belirttim ''bütçeni arttırabilir misin diye'' ama arkadaş bana bütçeden bahsetmek yerine bir şey biliyormuş gibi ukalalık yapmaya çalıştı.

Üçüncü olarak, profosyenel oyunculukta TN paneller IPS panellere göre üstündür gibi saçma sapan bir şey yazmışsın bunun dayanağı nedir? MS yüzünden mi yoksa? Bana 1 MS'de ghosting yapmayan, flecker yapmayan bir tane TN panel göster onu alacağım tamam mı?

Ayrıca yukarıda attığım monitör 1 MS 144 Hz ayrıca VA panel, arkadaşın bahsettiği özelliklere uyuyor demi? Berbat ötesi renk ve color banding olan çöp TN paneli tavsiye etmediğim için kusura bakma. Bilgi sahibi olmadan da fikir sahibi olma...

Neyse senin bildiğin sana benim bildiğim bana. Saygı çerçevesinde tartışma yapabilmeli insan. Daha düzgün bir dil kullanmalısın insanlara karşı.

Neyse senin bildiğin sana benim bildiğim bana. Saygı çerçevesinde tartışma yapabilmeli insan. Daha düzgün bir dil kullanmalısın insanlara karşı.
Senin gibi bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan kişilere karşı ancak böyle bir dil kullanabilirim, işine gelirse.

Bu forumda bir çok kez 1ms 144 Hz TN panel monitörler incelendi tavsiye edildi. IPS daha iyidir buna karşı çıkan yok zaten ama TN panel tavsiye edenlere zırvalama tabirini yakıştırmak biraz ileri olmuyor mu? Senden çok daha bilgili insanlar bunu tavsiye ediyor emin ol.

Bu forumda bir çok kez 1ms 144 Hz TN panel monitörler incelendi tavsiye edildi. IPS daha iyidir buna karşı çıkan yok zaten ama TN panel tavsiye edenlere zırvalama tabirini yakıştırmak biraz ileri olmuyor mu? Senden çok daha bilgili insanlar bunu tavsiye ediyor emin ol.
Bir insana TN panel tavsiye ediliyorsa bütçesinden dolayı tavsiye ediliyordur, kimse 2000 küsür bütçesi olan adama gidipte TN panel önermez. Farkettiysen, kendi konuşmanın başından beri 1 MS diye tutturuyorsun. Ben de sana diyorum ki bana TN paneli olupta 1 MS'de ghosting yapmadan oynayatabilen bir tane monitör göster diyorum. Color banding ve renklerin berbat olması da cabası.

Ben TN panel tavsiye edenlere zırvalama tabirini yakıştırmadım, bunu sen uyduruyorsun. Gelip bana ''profosyenel oyunculukta TN paneller IPS panellerden üstündür'' gibi saçma sapan şeyler söylersen ve bunda diretirsen ben de senin zırvaladığını söylerim. Bu arkadaş hem profosyenel değil, hem bütçesi düşük değil, ve sen gidip TN panel tavsiye ediyorsun.

Emin ol, 1 MS'de oynuyorum diyen profosyenel oyuncuların çoğu da 1 MS'de oynamıyor. Çünkü 1 MS olupta ghosting yapmayan bir tane bile TN panel yok. Ayrıca bu TN paneli tavsiye eden adamların benden çok daha bilgili olduğuna nasıl karar verdin anlamak güç.

IPS sakın almayın böyle rezalet bir panel yok. Kontrast, black uniformity, parlaklık ve ghosting hepsi IPS de. Bütçeniz yetiyorsa qled alın yetmiyorsa TN panelden şaşmayın VA da olur.

IPS almayın deyipte, TN panelden şaşmayın demek çok güzel kafa tebrikler.

Parlaklık, kontrast, tepki süresi, griden griye tepki süresi, iz bırakma (hayalet efekti) TN panaller en iyisidir. IPS’in üstün olduğu tek nokta görüş açısı ve renklerdir. Oyuncu adam IPS kullanmaz kullanan varsa senin gibi monitör cahilidir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı