Çözüldü 2x1333Mhz ve 1x1600Mhz RAM bulunan sistemde XMP açılırsa frekans hızları nasıl olur?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Van Der Linde

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
theeroticbarber çalışanı
Merhabalar, sistemde 2 tane 1333MHz 4 GB RAM, 1 tane de 1600MHz 8 GB RAM takılı. XMP açarsam hepsi 1600MHz'ye sabitlenir mi? Bir arkadaşıma sordum, olmaz dedi. Bir de XMP açarsam herhangi bir sorun yaşar mıyım? Performansa etkisi olur mu?

Sistem:

GTX 650 Ti Boost.
i7 4790.
16 GB RAM.
Z97-HD3.
Corsair VS550.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
CL değerleriyle ilgili uyuşmazlık olabilir. Stabil çalışır mı bilmem, tavsiyem: Elinizdeki RAM'leri satıp aynı marka ve model 8x2 RAM almanız yönünde.
CL değerleriyle ilgili uyuşmazlık olabilir. Stabil çalışır mı bilmem, tavsiyem: Elinizdeki RAM'leri satıp aynı marka ve model 8x2 RAM almanız yönünde.

Çözüm

Anladım hocam sağ olun. En yakın zamanda elime para geçince RAM'leri değiştireceğim.
Bu 2. defa konumu cevaplayıp çözmeniz oluyor. 😂

Hocam bir sorum daha olacak. Elimdeki işlemci ve anakart en fazla kaç MHz RAM destekliyor?

Anakartının O.C ile maks 3100 MHz desteklediği yazıyor bütün rev'ler için. Ek olarak rev numaranı söyler misin?

İşlemcin 32GB ve 1600MHz'ye kadar desteklediği gözüküyor.

Anakartının O.C ile maks 3100 MHz desteklediği yazıyor bütün rev'ler için. Ek olarak rev numaranı söyler misin?

İşlemcin 32GB ve 1600MHz'ye kadar desteklediği gözüküyor.
1607798952999.png

CPU-Z'de böyle diyor. Rev numarası nedir ve nasıl öğrenilir bilmiyorum.

Anakartının kutusunda yazar.

Hocam, sistem 5-6 yıllık kutu ya kayıptır, ya da annem çöpe atmıştır.

Hocam, bir sorum daha olacak. Şimdi 2400MHz bir RAM alıp taktığım da 1600MHz'de mi çalışacak?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı