2x16 mı 4x8 RAM mı takılmalı?

Mertttt

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba;
RAM alacağım anakart MSI B550-A Pro 5600X işlemcim var. Bazı sitelerde 2x16 daha performanslı bazı sitelerde 4x8 daha performanslı deniyor bilgisi olan arkadaşlar yol gösterebilir mi? Ne yapmalıyım? Star citizen oynayacağım 32 GB RAM istiyor oyun.

4x8 yaparsanız 2X Dual channel oluyı oluyor yani Quad channel ve bu 2x16'dan bir miktar daha performanslı. Mantık açısından düşünürsek 2 tane 16 güçlü işçi yerine 4 tane 8 güçlü işçi. Burada güç toplamı aynı ama fazlalıktan dolayı daha hızlı iş biter değil mi? İşte buydu anlatmak istediğim🙃

Buraya referans bırakıyorum kendi bildiğinden başka her şeyi yalanlayan ve dislike atanlar değerleri iyi gözlemleyebilir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Buraya referans bırakıyorum kendi bildiğinden başka her şeyi yalanlayan ve dislike atanlar değerleri iyi gözlemleyebilir.
Gördüğüm kadarıyla 1-2 FPS dışında fark yok. Bu durumda bütün RAM slotlarını doldurmak yerine Dual Channel kullanılması daha mantıklı. Beni uğraştırmayıp kendiniz videoyu attığınız için teşekkürler, iyi akşamlar. 🙂

Gördüğüm kadarıyla 1-2 FPS dışında fark yok. Bu durumda bütün RAM slotlarını doldurmak yerine Dual channel kullanılması daha mantıklı. Beni uğraştırmayıp kendiniz videoyu attığınız için teşekkürler, iyi akşamlar. 🙂

1-2 FPS de olsa daha performanslı görünüyor sonuç olarak. Bazı kişiler anakartta boş yer kalmasın dediğinden 4x8 daha cazip geliyor, hatta RGB Build yapanlar 64 GB RAM'ı 2x32 yerine 4x16 yapabiliyorlar. Size de iyi akşamlar dilerim🙏🏿

Yeni konular

Geri
Yukarı