2x4 GB yanına 1x8 GB RAM eklenebilir mi ?

mk3_ugur

Kilopat
Daha fazla  
Anakartım MSI 970 Gaming üstünde 2x4 GB 1333 MHz CL9 DDR3 RAM bulunuyor. Yanına 8 GB tek RAM taksam sorun olur mu?

Tek RAM takmak istememin sebebi daha sonra bir 8 GB daha ekleyebilirim. Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
anakartım 32 gb a kadar destekliyor üzerinde 2 tane 4 gb lik ddr3 var yanına 8 lik ddr3 taksam stabil çalışırmı ? ( 2 tane 4 lük değilde tek 8 lik takmamın sebebi daha sonra bir 8 lik takmaya yer olsun diye )

Takabilirsiniz, çalışır. Ama çift kanal çalışır mı, onu bilemeyiz. Bu sisteme 16 GB RAM zaten her türlü yeteceği için ileride tekrar bir RAM yükseltmesi istisnai durumlar dışında gereksiz olur. O yüzden iki seçenek var bana göre. İlki; elinizdeki 2*4 GB 1333 Mhz RAM'leri satıp iki tane en az 1600 Mhz 8 GB RAM alın ve stabil şekilde çift kanal olarak takıp kullanın. Bu şekilde hem verimli olur hem de taktığınız RAM performansa en iyi bu şekilde etki eder. İkinci seçenek ise; satım işlemleri ile uğraşamam vs. derseniz, yine elinizdeki 2*4 GB RAM ile aynı model veya aynı değerlere sahip 2*4 şeklinde iki modül olarak yeni RAM alın ve yine 16 GB çift kanal RAM'e sahip olun. Ben olsam ilk seçeneği yapardım. Ama tekrar edeyim, bu sisteme 16 GB'tan fazla RAM gerekmez diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı