Çözüldü 2x8 3200 MHz RAM'ler 1600 MHz'de çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Yeni 2x8 RAM'lar satın aldım ancak düşük MHz oluyor BIOS'tan 3200MHz yaptığımda bile 1600MHz falan oluyor. BIOS ayarlarında XMP yok, önce RAM'leri mi okutmamız gerekiyor, eğer öyle ise nasıl yapacağımı söylerseniz sevinirim.

Anakart B450M K
İşlemci R5 2600.

Çözüm
Merhaba,

Öncelikle her bir RAM i sıra ile tek tek deneyip, frekans kontrolü yapın derim, herhangi birisinde bir sıkıntı var mı öğrenmiş olursunuz, bende aynı anakartı kullanıyorum tek RAM sahibiyim, anakartımız 4400 Mhz frekansına kadar destekliyor bildiğim kadarıyla, BIOS ta DRAM frequency diye bir seçenek olmalı 2 sini aynı anda denerken 3200e ayarladığından emin olun kaydedin ve cıkın.

Hala problem devam ederse BIOS güncellemeyi deneyebilirsiniz söyleyebileceklerim bu kadar.
Merhaba,

Öncelikle her bir RAM i sıra ile tek tek deneyip, frekans kontrolü yapın derim, herhangi birisinde bir sıkıntı var mı öğrenmiş olursunuz, bende aynı anakartı kullanıyorum tek RAM sahibiyim, anakartımız 4400 Mhz frekansına kadar destekliyor bildiğim kadarıyla, BIOS ta DRAM frequency diye bir seçenek olmalı 2 sini aynı anda denerken 3200e ayarladığından emin olun kaydedin ve cıkın.

Hala problem devam ederse BIOS güncellemeyi deneyebilirsiniz söyleyebileceklerim bu kadar.

Çözüm
Merhaba,

Öncelikle her bir RAM'i sıra ile tek tek deneyip, frekans kontrolü yapın derim, herhangi birisinde bir sıkıntı var mı öğrenmiş olursunuz, bende aynı anakartı kullanıyorum tek RAM sahibiyim, anakartımız 4400 MHz frekansına kadar destekliyor bildiğim kadarıyla, BIOS'ta DRAM Frequency diye bir seçenek olmalı ikisini aynı anda denerken 3200e ayarladığından emin olun kaydedin ve cıkın.

Tamamdır hocam sorunu çözdük çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı