3200 MHz RAM'ler 2666 MHz'de çalışıyor

GMOvirtue

Hectopat
Daha fazla  
Değerli arkadaşlar sistemim: Ryzen 7 2700X, RTX 2070, MSI Gaming Plus X470 anakart ve Kingston HyperX 8 GB3200MHz RAM X4.

BIOS, GPU ve Windows güncel tüm sürücüler yüklü ama RAM'leri 2666 MHz'de çalıştırıyor BIOS'tan değiştirdiğimde 3200 veyahut üstü değerler seçtiğimde önceden mavi ekran veriyordu, şimdi ise tamamen yeniden başlatıyor. Yardımcı olabilecek arkadaşlarımız varsa çok iyi olur. Teşekkürler iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS'dan XMP ayarını açmayı denedin mi?

Hocam denedim ama hangi değerlerde çalıştıracağımı araştırdım bulamadım 18-18-17 vb tarzı değerler var ya onları kastediyorum orijinal kendi değerleri ile seçtiğimde bile maalesef res atıyor kendine yeniden ya da açılıyor belirli bir süre geçiyor daha sonra res atıyor geçikmeli de olsa restart geliyor yani :(

Hocam denedim ama hangi değerlerde çalıştıracağımı araştırdım bulamadım 18-18-17 vb tarzı değerler var ya onları kastediyorum orijinal kendi değerleri ile seçtiğimde bile maalesef res atıyor kendine yeniden ya da açılıyor belirli bir süre geçiyor daha sonra res atıyor geçikmeli de olsa restart geliyor yani :(

XMP otomatik olarak ayarlar onu. Profil 1'e alın BIOS üzerinden.

Hocam reset atıp yeniden başlaması normal. BIOS'u varsayılana ayarlayıp tekrar deneyin isterseniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

BIOS sürümünüz güncel değilse güncelleyin.

Bios sürümüm güncel belirli bir süre sonra veya oyunlara girdiğimde mavi ekran veriyor MEMORY_MENAGEMENT hatası veriyor 4x8 Kullanmaktayım tüm slotlarım dolu

Geri
Yukarı