2x8 GB RAM yapılırsa Valorant'ta kaç FPS artar?

Yanlış konuşursanız diretirim tabii. Laftan anlamayan dediğiniz sanırım sizin dediklerinizi körü körüne kabul etmeyen insanlara alışık değilsiniz.
İlk değil. ne yazık ki son da olmayacak.

Dual channel ve artan kapasite ile %10-%20 aralığında FPS kazanabilir, dropları ve varsa takılmaları önleyebilir.

Bunda hemfikir miyiz?

İlk değil. ne yazık ki son da olmayacak.

Dual channel ve artan kapasite ile %10-%20 aralığında FPS kazanabilir, dropları ve varsa takılmaları önleyebilir.

Bunda hemfikir miyiz?

Dual channel ve artan frekansta hemfikiriz. Ama kapasite oyundan oyuna değişir. Valorant onlardan birisi değil 8 GB RAM oldukça. 16 GB ile yapılan testlere bakarsanız zaten 8 GB ile yapılan testlerden yaklaşık 200-300 MB fazla, 7,1 GB civarlarında RAM tüketiyor. Eğer ki sadece Valorant için konuşuyorsak 16 GB'a RAM arttırmak verdiği paradan verim alamamak demek oluyor söz konusu arkadaş için. Ayrıca her iki teste de baktım ve kayda değer bir artış göremedim dual channelda Valorant için. Doğal olarak da %3-%4 artış için yaklaşık 500 lira ödemesini istemedim arkadaşın. He derse ki param çok, kafama göre harcıyorum, alsın. İsterse 32 GB yapsın RAM'i. Ama maalesef istediği performans artışına ulaşamayacak.

Geri
Yukarı