3.000 TL sistem tavsiyesi

Nailed It

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Freelance Finansçı ve 2 Şirket sahibi.
Geçtiğimiz günlerde 2.500 TL'lik sistemim için bir işlemci önerisi almıştım. Çoğu kişi i3 dedi i5 öneren oldu, ne olursa olsun APU alma diyenler oldu. (Technopat'ın 7890k APU test videosu hoşuma gitmesine rağmen.) Şimdi ise işlemci önerisi yerine direkt bir sistem önerisi istiyorum. Evet bütçem 3.000 TL bu bütçeye 1920*1080 21.5" monitör'ü içine dahil bir sistem toplar mısınız ? (3.000 TL'yi çok geçmeyecekse rx470 ekran kartı kabulümdür, 3.100-3.200 olacaksa.) @Ali Güngör @Recep Baltaş

Son düzenleyen: Moderatör:
Konuyu kilitleyebilirsiniz. Her ne kadar öneri gelmemiş olsa da 3.000 TL'ye toplanabilecek en iyi sistemi kendi uğraşlarımla topladım. Ekte de görüldüğü gibi. SSD sonradan dahil edilecek.

Dosya Ekleri

• %100 i5.png
    %100 i5.png
    25,7 KB · Görüntüleme: 140
B150 serisi bir anakart almanız daha iyi olur. Ayrıca rx 470 için sapphire yerine MSI tercih etmelisiniz. Soğutması daha iyi. Yanlış bilmiyorsam sapphire rx 470 lerde ısınma ve fan sesi sorunu var. Yinede tercih sizin. Hayırlısı olsun. Son olarak monitörünüzü freesync destekli ve 1ms tercih ederseniz daha iyi olur. Bütçe artabilir kuşkusuz ama monitör çok sık değiştirilen bir parça değildir. Baştan iyisini almak daha makul.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı