3.000TL'ye Kurulan Site

Ne yapmamızı öneriyorsunuz?
Ne yapacağınız size kalmış. Eğer çalıntı olduğunu, ortada bir emek hırsızlığı olduğunu düşünüyor ve bunu kanıtlayabileceğinize inanıyorsanız hukuki yollara başvurabilirsiniz. Şüphelenildiği gibi çalma durumu yok ise yapabileceğiniz bir şey olduğunu düşünmüyorum. Nihayetinde bir alışveriş yapmışsınız. Fiyatının pahalı olması onların tercihi.

Ticari bir oluşum olduğuna göre vergi vermeleri gerekiyor. Eğer resmi olarak iş yapmıyorlar (yani vergi vermiyorlarsa) ise buradan yürüyüp belki paranızı geri alabilirsiniz.

Aslinda söyle bisey var. Mesela bu siteyi almanyada yapsaydi 400 - 500 € ya sattiginda gayet normal bisey olurdu. Fakat türkiye icin 3000 tl cok abarti bir fiyat olmus. Bence bu sitenin degeri en fazla 200 - 250 €.

Adsız.png

Böyle bir mesaj attım ve yanıt olarak;
WhatsApp Audio 2020-02-04 at 19.42.49.ogg
Linkte attığı ses dosyası mevcut. Eğer zaman ayırıp dinlerseniz çok teşekkür ederim. Süresi 15dk. Özellikle @Recep Baltaş siz dinlerseniz ve yorum yaparsanız sevinirim.

Eki Görüntüle 496626
Böyle bir mesaj attım ve yanıt olarak;
WhatsApp Audio 2020-02-04 at 19.42.49.ogg
Linkte attığı ses dosyası mevcut. Eğer zaman ayırıp dinlerseniz çok teşekkür ederim. Süresi 15dk. Özellikle @Recep Baltaş siz dinlerseniz ve yorum yaparsanız sevinirim.
Sesi çok dinleyemedim çünkü sinir krizi geçirecektim. Gelmiş yaş ile alakalı konuşuyor kendisi tutsan 19-20 yaşlarında. Bir de tanıdığı olmasaymışsın çok kötü yerlere gidermiş. Sanırım dağ başında yaşıyoruz da benim haberim yok. Bedava Site Kur | Ücretsiz Web Sitesi Nasıl Kurulur | Wix.com bunun gibi sitelerden ücretsiz sitenizi yapabiliyorsunuz. Domain ve SSL almanız yeterli oluyor. Birkaç arkadaşımda böyle yapmıştı. Web Sitenizi Güvence Altına Almak için SSL Sertifikası Alın SSL'de 25 TL.
1580836686615.png

Domain ise 86 TL. Toplam masrafın 110 TL civarı olur. Bu yazdıklarımı o arkadaşa at bakalım, eğer hala bu konu üzerine gider ise paranızı geri isteyin vermek zorunda hiçbir iş yapmamış. Hadi işçilik olsa bile 150 TL'yi geçmez. Zaten site aşırı vasat, Bu halde dahi Domain ve SSL sertifikası ile 350 TL'den fazla etmez.

300-500TL bana yolla kesinlikle çok daha iyi bir web sitesi yaparım sana. Paranızı geri almaya çalışın.

WhatsApp ses kaydını sinirden sonuna kadar dinleyemedim adam şerefsizin teki.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı