3-4 bin TL Ryzen işlemci önerisi

Doğru yolu bulmuşsun :D tak çalıştır şeklinde ama sadece sistemi M.2 üzerine kurarsanız performans artışı kendini belli eder yoksa render alırken mesela çok da bir şey fark etmez.

Bence tam tersi sistemi ona kurmak açılışta kapanışta neredeyse bir etki yaratmıyor.

GTX 1050 Ti, 240GB SSD 32 GB DDR4 RAM ile kullanıyorum şu an.

Git ekran kartını sat. İşlemcin yeter şu an. 5600XT al. İşlemciden edeceğin performans artışı önemsiz kalır.
Merhabalar, 3-4 bin₺ arası bir işlemci almak istiyorum ve anakartım MSI Bazooka B350M. Sanırım bu fiyat aralığına en uygun AMD Ryzen 7 serisi. Peki bu seride tavsiye ettiğiniz ya da uzak dur dediğiniz işlemci önerileri nelerdir?

Siz tam olarak neyin performansının artmasını istiyordunuz?

Doğru yolu bulmuşsun :D tak çalıştır şeklinde ama sadece sistemi M.2 üzerine kurarsanız performans artışı kendini belli eder yoksa render alırken mesela çok da bir şey fark etmez.

Sistem şuan sata bir ssd ye kurulu, olduğu gibi ımaj alıp yeni m2 ssd ye aktaracağım, yani sistem buna kurulu olacak evet alma amacımda o zaten.
Bence tam tersi sistemi ona kurmak açılışta kapanışta neredeyse bir etki yaratmıyor.

Git ekran kartını sat. İşlemcin yeter şu an. 5600XT al. İşlemciden edeceğin performans artışı önemsiz kalır.

Siz tam olarak neyin performansının artmasını istiyordunuz?

Bu ürünü satın aldım başka bir şey yapmama gerek yok bence.

Sistem şu an SATA bir SSD'ye kurulu, olduğu gibi ımaj alıp yeni M.2 SSD'ye aktaracağım, yani sistem buna kurulu olacak evet alma amacımda o zaten.

Bu ürünü satın aldım başka bir şey yapmama gerek yok bence.

Bir de bulabilirsen bir M.2 soğutucu bulmaya çalışsan iyi olur şart değil ama olsa iyi olur.

Bu arada şöyle bir not düşeyim az önce yazdığım sistemi ona kurmak etki yaratmıyor lafı " açılış kapanışta fark yaratmıyor" anlamındaydı senin yapacağın işlemlerde fark olur ama direk açılış hızında neredeyse bir değişim olmaz. (Test videosunda SATA SSD'de 11, 9 sn de M.2 SSD'de 11, 6 sn de açılıyor).

Bir de bulabilirsen bir M.2 soğutucu bulmaya çalışsan iyi olur şart değil ama olsa iyi olur.

Bu arada şöyle bir not düşeyim az önce yazdığım sistemi ona kurmak etki yaratmıyor lafı " açılış kapanışta fark yaratmıyor" anlamındaydı senin yapacağın işlemlerde fark olur ama direk açılış hızında neredeyse bir değişim olmaz. (Test videosunda SATA SSD'de 11, 9 sn de M.2 SSD'de 11, 6 sn de açılıyor).

Windows açılış ve kapanış hızı çok önemli değil. Benim için ki şu an bile yeterince hızlı zaten, PC açıldıktan sonra hızlı olsun. Hızlı gezinsin, hızlı işlem yapsın benim için yeterli. Okuma ve yazma hızlarına baktığımda arada 3-4 kat bir fark görüyorum. Bu farkın yarısı bana yansısa benim işimi çok çok fazlasıyla görür. Şu an bile gayet performans alıyorum aslında.
Soğutma derken o konu hakkında bilgim yok. Bu M.2 SSD'lere soğutucu damı takılıyor ilave olarak?

Önerdiğiniz bir marka model var mı? Bu da tak çalıştır şeklinde HDD'nin üzerine takılıyor sanırım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Win. Açılış ve kapanış hızı çok önemli değil benim için ki şu an bile yeterince hızlı zaten, PC açıldıktan sonra hızlı olsun hızlı gezinsin hızlı işlem yapsın benim için yeterli. Okuma ve yazma hızlarına baktığımda arada 3-4 kat bir fark görüyorum. Bu farkın yarısı bana yansısa benim işimi çok çok fazlasıyla görür. Şu an bile gayet performans alıyorum aslında.

Soğutma derken o konu hk. Bilgim yok. Bu M.2 SSD'lere soğutucu damı takılıyor ilave olarak?

Önerdiğiniz bir marka model var mı? Bu da tak çalıştır şeklinde HDD'nin üzerine takılıyor sanırım?

Soğutucu Türkiye içinde pek satılmıyor. Aliexpress ile filn alırsan daha iyi olabilir. Ama mutlaka al çünkü uzun ömürlü olmasını sağlar SSD'nin. Hız açısından. Çünkü M.2 SSD'lerin yük altına belli noktaları 110 derecelere çıkıyor.

Dosya Ekleri

• flir.jpg
    flir.jpg
    19,5 KB · Görüntüleme: 34
Soğutucu Türkiye içinde pek satılmıyor. Aliexpress ile filn alırsan daha iyi olabilir. Ama mutlaka al çünkü uzun ömürlü olmasını sağlar SSD'nin. Hız açısından. Çünkü M.2 SSD'lerin yük altına belli noktaları 110 derecelere çıkıyor.
Marka model öneriniz var mı peki?

Geri
Yukarı