3-5 ay yatar çıkarım!

İdamdan önce adalet. Adalet yoksa idam anlamsızdır, çeşitli katakullilerle bir rakip suçsuz yere, haksız şekilde infaz edilir. Kurunun yanında yaş da yanar. Adalet yoksa idam da olmaz, idamın ilk şartı adalettir.
Osmanlı'da adalet çok gelişmişti, bu yüzden uygulanırdı.
Çok uzağa gitmeye gerek yok, ABD'de de bazen uygulanıyor ceza, neden? Çünkü adalet var.
Cumhuriyetin ilk yıllarında da ülkemizde adalet olduğu için uygulanıyordu.
Şuan maalesef ülkemizde adalet yok.

Onların tek anladığı dil şiddet. Çözüm olacaksa ben şiddete varım.
Aradaki ince farkı anlayamıyorsunuz işte. Sence idam gelince bunun gerçekten üst düzey titizlikle yapılacağına inanıyor musun? Kaç tane suçsuz, iftiraya kurban giden kişi olacak biliyorsun değil mi? Bunu lehine kullanmak isteyen malum güçteki herifler tek tek işine yaramayan kişileri temizleyecek.

Sence çözüm mü bu?

Aradaki ince farkı anlayamıyorsunuz işte. Sence idam gelince bunun gerçekten üst düzey titizlikle yapılacağına inanıyor musun? Kaç tane suçsuz, iftiraya kurban giden kişi olacak biliyorsun değil mi? Bunu lehine kullanmak isteyen malum güçteki herifler tek tek işine yaramayan kişileri temizleyecek.

Sence çözüm mü bu?

Ben idam demedim.

Dayak cennetten çıkmadır yola da getirir fazlası yoldan da çıkarır. Böyleleri için idam ceza değil kurtuluş olur. Günlerce işkence edeceksin ki yaşadığına lanet edecek. O tokat atan ellerindeki tırnakları tek tek sökeceksin ki attığı tokatlar çığlıklarında yankılanacak, o dilini keseceksin ki söylediği o kötü sözler bir ömür sadece kendi kulaklarında çınlayacak. Sen kimsin ki kadından daha güçlüsün diye zulmediyorsun. Bunlar tatlı dilden anlamazlar.

Bu kadar kadına şiddet yapan şerefsizlerin videoları dolaşıyor internette, ama bir Allah'ın kulunun gelipte sen nasıl kadına vurursun diye ağzını burnunu kırdığını görmedim. Sanırım olmaycakta. Ben deliriyorum izlerken ya, bir delikanlı kişiye de mi denk gelinmez?

Geri
Yukarı