3.5 mm Jack Dizüstü Bilgisayarı Nasıl Bozar?

gribalik

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bugün tam olarak nereye bağlandığını bilmediğim bir 3.5 mm kabloyu dizüstü bilgisayarın kulaklık girişine taktığım anda bilgisayar kapandı. Bilgisayar şarjda değildi. Bataryayı çıkarıp, çıkarmadan, şarjda teker teker denedim ancak bir türlü açılmadı bilgisayar. Jack'ın bağlı olduğu yerde amfi ve bir kaç ses aracı varmış. Birde aşağıda linkde olan tam anlamadığım ama sesle alakalı alet var.

akg_wms-450-d-5-vocal-1377080480_33_a8636cc.jpg

Tam olarak neden kaynaklanmış olabilir? Sorun ne olabilir? Biliyorsanız yardım ederseniz sevinirim.

Saydığım sesle alakalı aygıtların hepsi bir kutuda toplanmıştı. İçine bakma şanşım yoktu.

Düzeltme: Dediğim kutular buna benziyordu ama içinde ses şeyleri vardı. Belki başka bir şeyde olabilir.

2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Normalde amfiyi yanlış takmak ses kartını yakabilir diye biliyorum ancak tamamen gitmesi garip. Bilgisayar hiç mi tepki vermiyor? @Recep Baltaş yardım edebilir belki.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı