Çözüldü 3.5mm jack kulaklıktan sadece ses alabiliyorum fakat mikrofon çalışmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

atafemrea

Hectopat
Yer
METU Econ
Daha fazla  
Meslek
Lisans 3
Merhaba, bugün bir kasa satın aldım. B550M Pro-VDH anakart var. Kasanın önündeki kulaklık girişine Sennheiser CX300s ve Sennheiser HD450 BT taktım, ne Discord'da ne de oyunlarda mikrofonu algılamıyor. Laptop kullanıyorken iki kulaklıkta da tek girişten hem ses çıkışı hem mikrofonu kullanabiliyordum. Bunun bir çözümü var mıdır? Tek çare AUX splitter almak mıdır? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Evet hocam. Ayırıcı aparat ile kullanabilirsiniz. Mikrofon ve kulaklık girişi ayrıdır. Laptolarda ise Combo jak kullanılabiliyor. Çoğu yeni laptolarda bu şekilde oluyor.
Evet hocam. Ayırıcı aparat ile kullanabilirsiniz. Mikrofon ve kulaklık girişi ayrıdır. Laptolarda ise Combo jak kullanılabiliyor. Çoğu yeni laptolarda bu şekilde oluyor.

Çözüm

Şuna benzer bir dönüştürücü kullanmanız lazım ancak Türkiye'de satan bir yer bulamadım. İllaki vardır ama.

Buldum;

Evet hocam. Ayırıcı aparat ile kullanabilirsiniz. Mikrofon ve kulaklık girişi ayrıdır. Laptolarda ise combo jak kullanılabiliyor. Çoğu yeni laptolarda bu şekilde oluyor.

Şuna benzer bir dönüştürücü kullanmanız lazım ancak Türkiye'de satan bir yer bulamadım. İllaki vardır ama.

Buldum;

Arkadaşlar teşekkür ederim, bahsettiğiniz AUX splitterdan aldım, sorunsuz kullanıyorum. Teşekkürler.

@atafemrea bende de Sennheiser HD450BT var fakat AUX splitter olmasına rağmen bilgisayarda mikrofonla kullanamıyorum siz nasıl çözdünüz sorunu?

Merhaba,

3.5mm jakı splitter ile mikrofon ve kulaklık girişine taktıktan sonra Windows'taki hoparlör simgesinden Realtek (ses kartı) seçerek ve oyunlarda(Discord vb.) Mikrofon seçeneğini yine Realtek mikrofon girişi olarak seçtikten sonra sorun düzeldi.

Geri
Yukarı