3.75 dolarlık işlemciye kaç para vergi alırlar?

Yaklaşık olarak bu gün ki kur üzerinden hesapladığımızda

Sipariş Tutarı: 103,38 TL
Gümrük Vergisi (%30): 31,01 TL
Özel Tüketim Vergisi (%20): 26,88 TL
Gümrüğe Sunma Ücreti: 22,00 TL
Damga Vergisi: 2,20 TL
Toplam Vergi ve Masraf Tutarı: 82,09 TL
Siparişin Toplam Maliyeti: 185,47 TL

Gümrük vergisinin 82.35 ₺ olduğu yazıyor.
Bu Xenon işlemciye bulaşmanızı önermem. OC da yapsanız şaha da kaldırsanız elektronik atıktan ibaret. Hele bir de 775 sürümleri var hala piyasada. Gülme krizine sokuyor.
Neden böyle düşündüğünüzü merak ettim açıkcası. i5 750 veya i3 530 gibi bir işlemciden geçişte gayet şaha kaldırır. 200₺'ye başka alternatifiniz varsa duymak isterim :)

Gümrük vergisinin 82.35 ₺ olduğu yazıyor.
Bu xenon işlemciye bulaşmanızı önermem. OC da yapsanız şaha da kaldırsanız elektronik atıktan ibaret. Hele bir de 775 sürümleri var hala piyasada. Gülme krizine sokuyor.

Ucuz fiyatta OC ile şahlandırılacak bir işlemci önerir misin dostum.

Neden böyle düşündüğünüzü merak ettim açıkcası. i5 750 veya i3 530 gibi bir işlemciden geçişte gayet şaha kaldırır. 200₺'ye başka alternatifiniz varsa duymak isterim :)
Onlar da elektrokimyasal atık.

Harcadığı elektriğin hakkını vermeyen şeyler almak yerine güncel bir şeyler alın.

Onlar da elektrokimyasal atık.

Harcadığı elektriğin hakkını vermeyen şeyler almak yerine güncel bir şeyler alın.
Derdimi anladığınızı sanmam. 200₺'ye elektriğin hakkını verecek bir şey atar mısınız? Bu fiyatta OC ile günümüz için fena olmayan performans verecek bir işlemci yok.

Orası öyle. 200 liraya düzgün işlemci yok, olan da çöp.
Overclock olmadan Xeon 3440 ve RX 470 ile CS 2'de 60-90 FPS arası akıcı bir şekilde oynuyorum. Bu kadar sorunlu oyunda bile iş görüyorsa bence çöp demek biraz ağır oluyor :D

4 GHz overclock ile başaramayacağı şey yok yavrucağın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Birkaç örnek :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı