3 Ay içerisinde Hynix SSD sağlığı %8 düştü

Arkadaşlar selamlar, yaklaşık 3 ay öncesinde ASUS TUF FX505-BQ190 modelini satın aldık. SSD konusunda gerçekten rahatsızım, 60 GB boş alan varken bile SSD yavaşlıyor. Neyse ben bir bakayım sağlığı kaçmış niye açıkçası şok oldum. İnternetten baktığımda %98 1 ay içerisinde olana bile normal değil derlerken benimki 2-3 ay içerisinde %8. ne yapabilirim? Beni ne kadar götürebilir? SSD bu. Ne yapmalıyım? Maksimum 300 GB kopyala-yapıştır yapmışımdır neden bu kadar düşük?

Eki Görüntüle 710095

Hocam belki sonuç hatalılıdır aynı SSD'yi 1.5 senedir kullanıyorum her ay formak atıyorum yine de %99 sağlığı.

Arkadaşlar SK Hynix, RAM ve SSD üretiminde dev ve kaliteli bir firmadır. ASUS, Hynix’in düşük bütçeli bir SSD’sini kullanmış olmalı. Eğer hızlarda bir sorun yoksa CrystalDiskInfo’daki sağlık oranları bazen yanlış olabiliyor. Hatta geçenlerde Recep Baltaş bununla alakalı bir açıklama paylaşmıştı. Varsa Hynix’in programını indirin.

6 Yıllık Seagate SSHD'im bile senin SSD'den daha iyi durumda. Başkan bir saçmalık var o işte. Garantisi varsa verilmeli yoksa geçmiş olsun yeni SSD alma vaktin gelmiş :( .

6 Yıllık Seagate SSHD'im bile senin SSD'den daha iyi durumda. Başkan bir saçmalık var o işte. Garantisi varsa verilmeli yoksa geçmiş olsun yeni SSD alma vaktin gelmiş :( .
Üzücü bir durumdur ki garantisini yanlışlıkla küçücük bir hatadan dolayı bozdum. 92 iken yeni almam gerekiyor mu?

Sağlık durumuna çok takılmayın bende %1 gözüküyor sağlık ama samsungun programında good yazıyor.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    106,7 KB · Görüntüleme: 42
HD Tune ile error scan yap. Büyük ihtimal hepsi yemyeşildir. Sorun yok ben yanlış okumuşum %8 health sandım :D . Bir şey olmaz %92'den yahu.

Kafaya takan birisiyim ve yaşadığım birçok soruna yenisi eklenince biraz bıktım. Rahat edemiyorum onun %92 olduğunu bildiğim için oyun bile oynarken odaklanamıyorum :(. Zaten error scan yaparken bile ortalama 200MB/s ile yapıyor, moralim bozuluyor doğrusu.

Arkadaşlar selamlar, yaklaşık 3 ay öncesinde ASUS TUF FX505-BQ190 modelini satın aldık. SSD konusunda gerçekten rahatsızım, 60 GB boş alan varken bile SSD yavaşlıyor. Neyse ben bir bakayım sağlığı kaçmış niye açıkçası şok oldum. İnternetten baktığımda %98 1 ay içerisinde olana bile normal değil derlerken benimki 2-3 ay içerisinde %8. ne yapabilirim? Beni ne kadar götürebilir? SSD bu. Ne yapmalıyım? Maksimum 300 GB kopyala-yapıştır yapmışımdır neden bu kadar düşük?

Eki Görüntüle 710095
3.5TB yazma yapmışsın. Ben daha 1 senede o kadar yazma yaptım ve sağlık %95 gözüküyor. Bence sağlık normalden düşük ama aşırı kötü de sayılmaz.
Sağlık durumuna çok takılmayın bende %1 gözüküyor sağlık ama samsungun programında good yazıyor.
252TB yazma nedir ya 😅
Büyük ihtimalle SSD rakamsal olarak yazma ömrünü doldurdu ama hala bir fiziksel bir sorunu yok.

İşte bu yüzden Samsung 😀

Geri
Yukarı