3 yıllık SK Hynix SSD sağlığı %70 olması normal mi?

Ne kadar veri yazıldı, kaç derece de çalışıyor? Crystal disk info ss atarsanız, bu sitedeki en bilgili depolama uzmanları doğru görüşleri paylaşır.

Sıkıntı olmaz hocam genelde unexpected power loss S.M.A.R.T verisi nedeni ile düşüyor. Fişten çok çekiyorsanız ya da elektrik PC açıkken çok fazla gidiyorsa buna neden olabilir? Yine de CrystalDiskInfo SS atın bir bakalım.

Ekran Görüntüsü (13).png

Sıkıntı olmaz hocam genelde unexpected Power loss S.M.A.R.T verisi nedeni ile düşüyor. Fişten çok çekiyorsanız ya da elektrik PC açıkken çok fazla gidiyorsa buna neden olabilir? Yine de CrystalDiskInfo SS atın bir bakalım.

Attım hocam.

Değerler idare eder. Dram bulunmayan bir ssd ye göre iyi duruyor. BC501 laptoplar ile beraber gelen oem ssd dir. Laptopta yüksek sıcaklıklarda çıkmasından ve 40 tb veri yazılmasından ötürü normaldir bu sağlık değeri. Yakın zamanda sıkıntı çıkarmaz ama garanti de veremem eski bir üründür kendisi.

Değerler idare eder. DRAM bulunmayan bir SSD'ye göre iyi duruyor. BC501 laptoplar ile beraber gelen OEM SSD'dir. Laptop ta yüksek sıcaklıklara çıkmasından ve 40 TB veri yazılmasından ötürü normaldir bu sağlık değeri. Yakın zamanda sıkıntı çıkarmaz ama garanti de veremem eski bir üründür kendisi.

Evet öyleymiş, bir sorun yaşamıyorum açılma süresinde olsun hiçbir sorun yaşamadım ileride değiştireceğim hangi SSD'yi önerirsiniz hocam?

Evet öyleymiş, bir sorun yaşamıyorum açılma süresinde olsun hiçbir sorun yaşamadım ileride değiştireceğim hangi SSD'yi önerirsiniz hocam?

Bütçe varsa 970 EVO Plus yoksa Exceria g2.
Not: Exceria G2 biraz yüksek sıcaklıklarda çalışır. Laptopta bazen kapanmalara bile sebebiyet verebilir. Sığarsa laptop a bir heatsink takabilirsiniz ama 970 EVO Plus öneririm.

Not: Exceria G2 biraz yüksek sıcaklıklarda çalışır. Laptopta bazen kapanmalara bile sebebiyet verebilir. Sığarsa laptop a bir heatsink takabilirsiniz ama 970 EVO Plus öneririm.
Aynı şekil kc3000 de bakabilirsiniz.

Bende Samsung almayı düşünüyorum diğerleri gözümü tutmuyor. Hynix de termal ped var geçen sene yapıştırdım 15 derece fark etti :)

Hocam yeni fark ettim fiyatı acayip artmış 970 EVO Plus ve Exceria G2 modellerinin.
KC3000 veya Fury Renegade almanız çok daha mantıklı olacaktır.

Şaka gibi SSD'ye bak 4bin olmuş neredeyse.
Hepsiburada'da 10bin olmuş 🤣 şişirilmiş fiyat.

Hocam yeni fark ettim fiyatı acayip artmış 970 evo plus ve exceria g2 modellerinin.
Kc3000 veya fury renegade almanız çok daha mantıklı olacaktır.
Yükte uzun süre sonrası hocam :D
Ekran Görüntüsü (14).png

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı