3 ay mining yapılmış RX 470 alınır mı?

Başka ne gibi endişeniz olabilir ki?

Eğer bana ''bilgisayarımı nasıl birkaç ay içinde öldürebilirim'' gibi bir soru sorsanız cevabım %100 kapasitede ve yüksek voltaj ile aylarca çalıştır demek olurdu. Mining yapan kişinin voltaj ve güç limitlerini düşürdüğüne dair bir garanti yok.

Garantisi varsa ve gidip yerinde test etme imkanı varsa düşünülebilir, koronavirüs salgını varken sizce gidip yerinde test etmek gibi bir imkan var mı peki?

Yakın zamanda arkadaşım P106-100 aldı ve yanında RX 580 de almış 3 yıldır Mining yapan kartlar her hangi bir problemi olmadığını söyledi. Kartlara nasıl bakıldığına bağlı.

Önermiyorum. 3ay bile fazla ama bence kesin 3aydan fazla mining yapılmıştır. 2. el ev kullanıcısından alın.

Abi kesinlikle uğrasma adam zorlamış ne olursa olsun zararı vermiş bundan sonrası ne zaman işi biter diye beklemek.
Onun yerine bekle daha iyi fırsat ara cünki sansa bırakmak hicbir zaman iyi değil.

Abi kesinlikle uğrasma adam zorlamış ne olursa olsun zararı vermiş bundan sonrası ne zaman işi biter diye beklemek.
Onun yerine bekle daha iyi fırsat ara çünkü sansa bırakmak hiçbir zaman iyi değil.

Arkadaşlar öncelikle şu mining yapılmış kartlara karşı olan ön yargıyı kırmak isterim. Mining işlemi ekran kartının performansını etkilemez bir kart sıfır alındığında neyse miningten sonra da odur. İkinci olarak ekran kartının ömrünüde miningle belirleyemezsiniz sıfır alınan kartlar da bozulabiliyor. Son olarak da bazı arkadaşlar kartın garantisinin bozulduğunu iddia ediyorlar, böyle bir durum söz konusu bile olamaz. Alırken tek yapmanız gereken kartın fırınlanmış olup olmadığıdır. Eğer fırınlanmış bir kart alacaksanız iki kere düşünmenizi tavsiye ederim.

Arkadaşlar öncelikle şu mining yapılmış kartlara karşı olan ön yargıyı kırmak isterim. Mining işlemi ekran kartının performansını etkilemez bir kart sıfır alındığında neyse miningten sonra da odur. İkinci olarak ekran kartının ömrünüde miningle belirleyemezsiniz sıfır alınan kartlar da bozulabiliyor. Son olarak da bazı arkadaşlar kartın garantisinin bozulduğunu iddia ediyorlar, böyle bir durum söz konusu bile olamaz. Alırken tek yapmanız gereken kartın fırınlanmış olup olmadığıdır. Eğer fırınlanmış bir kart alacaksanız iki kere düşünmenizi tavsiye ederim.

Biri 20 diyeri 60 yaşında bir adam hangisi daha fazla iş yapar?

Biri 20 diyeri 60 yaşında bir adam hangisi daha fazla iş yapar?
Bence yanlış düşünüyorsun. Sürekli aynı tempoda giden bir araç mı daha fazla motoru eskir yoksa sürekli gazlayıp duran araç mı? Tabi ki de sürekli gazlayıp duran, o yüzden oyuna aynı süre zarfında kart daha fazla eskir.

Bence yanlış düşünüyorsun. Sürekli aynı tempoda giden bir araç mı daha fazla motoru eskir yoksa sürekli gazlayıp duran araç mı? Tabi ki de sürekli gazlayıp duran, o yüzden oyuna aynı süre zarfında kart daha fazla eskir.

Sizin benzetmenizde doğrudur ben o anlık benzetme olarak bunu buldum hayat yorar manasında.

Arkadaşlar rica ediyorum ekran kartlarını araç motorlarıyla karşılaştırmayın elektronk parşaların ne zaman bozulacağını hesaplayamayız bu yüzden garanti var. Sıfır aldığınız bir kart 2 yıl mining yapılmış bir karttan daha önce bozulabilir. Bir kart fırınlama işleminden geçmediği sürece performansında düşüş olmaz.

Geri
Yukarı