3 ayda TYT biter mi?

thworld

Hectopat
Arkadaşlar 1 aydır TYT'ye çalışıyorum hala netlerim 30 civarında, hedefim 60 net sizce nasıl çalışmalıyım? Sorum şu, 3 ayda TYT biter mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam şöyle; süre ile alakalı ciddi sorun yaşıyorum. Normal şartlarda konu eksiğim yok fakat öncüllü sorular ciddi mânada kabusum olmuş durumda. Son denemede muhtemelen 22-23 civarı gelecek. Bunu daha üstüne çıkarabilmem için neyi önerirsiniz konu bitirme dışında?
Yani branş denemelerinde eksiğim olan konuların soru çözümleri üzerinden gidip konuyu iyice pekiştirme yoluna mı gitmeliyim?
Süre aslında gayet yeterli. Bol bol soru ve deneme çözerek pratikleşebilirsin. Yapılmayacak iş değil.

Fende çıkmaz mı bu süreçte sence?
Fen de çıkar ancak matematikte o kadar gerisin ki fende yapacağın 5 net yerine matematikte 15-25 net yapabilirsin. Tabi ki fene de çalış ama matematiği bu kadar boşlamamalısın. Şimdiden itibaren günde 4 dersten ( matematik, fizik, kimya, biyoloji) birer konu bitir ve sorularını çöz. 2 ayda TYT'yi bitirirsin. Ve tüm bunları bitirdikten sonra TYT fen ve matematik denemelerini süre tutmadan çöz. Karekök, 345, Palme iyi yayınlardır, öneririm.

Fen de çıkar ancak matematikte o kadar gerisin ki fende yapacağın 5 net yerine matematikte 15-25 net yapabilirsin. Tabii ki fene de çalış ama matematiği bu kadar boşlamamalısın. Şimdiden itibaren günde 4 dersten ( matematik, fizik, kimya, biyoloji) birer konu bitir ve sorularını çöz. 2 ayda TYT'yi bitirirsin. Ve tüm bunları bitirdikten sonra TYT fen ve matematik denemelerini süre tutmadan çöz. Karekök, 345, palme iyi yayınlardır, öneririm.

Deneme için bu önerilerin değil mi yayınlar yani? Fenden soru bankası alayım mı her ders için?

Deneme için bu önerilerin değil mi yayınlar yani? Fenden soru bankası alayım mı her ders için?
TYT Fen çözmeni öneririm çünkü temelin olmadığı için konuyu öğrenip, seri TYT Fen denemeleri çözsen bile bu yeterli olmayacaktır. Zaten YDS gireceğin için halledersin diye düşünüyorum. TYT Fen soru bankası için Palme alabilirsin. Sınava hazırlayacak zorlukta soruyor. Gayet yeterli.

Ayrıca konuları çalışırken not tutma! Çok zaman kaybı oluyor. Konu anlatım kitabı al, önemli yerlerin altını çiz.

TYT fen çözmeni öneririm çünkü temelin olmadığı için konuyu öğrenip, seri TYT fen denemeleri çözsen bile bu yeterli olmayacaktır. Zaten YDS gireceğin için halledersin diye düşünüyorum. TYT fen soru bankası için palme alabilirsin. Sınava hazırlayacak zorlukta soruyor. Gayet yeterli.

Ayrıca konuları çalışırken not tutma! Çok zaman kaybı oluyor. Konu anlatım kitabı al, önemli yerlerin altını çiz.

TYT fen soru bankası hepsini içinde barındıranları çok kötü olduğu için ayrı ayrı alsın. Orbital/Biyotik/345 kâfi.

TYT fen soru bankası hepsini içinde barındıranları çok kötü olduğu için ayrı ayrı alsın. Orbital/Biyotik/345 kâfi.
Onu demedim bile öyle yapacağını düşündüğüm için. Bilmiyorum bana Palme gayet yeterli geldi. Zaten asıl sınavda sorulan sorular çok komplike olmadığı için konuları pekiştirmek için iyi bir kaynak.

Hmmm acaba napılabilir ki, ders çalışmak diye bir şey vardı sanki ama tam hatırlayamadım bak. İstersen göz at 🤣

1708871472718.png

Yeni konular

Geri
Yukarı