3 doz Sinovac aşı koruması nasıl olur?

aegeanfisk

Centipat
Katılım
22 Mayıs 2020
Mesajlar
884
İlk 2 dozu Sinovac yaptırdıysanız sonuncuyu bence Biontech yaptırın. Hiç yaptırmadıysanız 2 doz Biontech iyidir. Sinovac ile Biontech arasında dağlar kadar fark var. Sinovacın Delta Plusa karşı koruması oldukça düşük ve ölüm oranları yüksek. Biontech olanlarda hastalık genellikle ya hiç olmuyor ya da hafif geçiyor ve ölüm yok denecek kadar.
 

İçmailAbi

Decapat
Katılım
18 Temmuz 2019
Mesajlar
807
3 doz Sinovac 1 BioNTech ediyor diye bir rivayet var ama ne kadar doğru bilinmez. Koruyor olsa gerek.

İlk 2 dozu Sinovac yaptırdıysanız sonuncuyu bence BioNTech yaptırın. Hiç yaptırmadıysanız 2 doz BioNTech iyidir. Sinovac ile BioNTech arasında dağlar kadar fark var. Sinovac'ın Delta plusa karşı koruması oldukça düşük ve ölüm oranları yüksek. BioNTech olanlarda ölüm yok denecek kadar.

Yani bakan 2 doz Sinovac 1 doz BioNTech ve 3 doz Sinovac benzer etkiyi gösteriyor dedi. 2 doz BioNTech kadar korur herhalde.
 
Son düzenleme:
KS
KS
Bitirici

Bitirici

Decapat
Katılım
14 Haziran 2019
Mesajlar
95
Yani bakan 2 doz Sinovac 1 doz BioNTech ve 3 doz Sinovac benzer etkiyi gösteriyor dedi. 2 doz BioNTech kadar korur bence.

2 doz Sinovac ile 1 doz BioNTech 3 doz BioNTech ile benzer etkiyi gösteriyor diye bir açıklama vardı. Boşuna yan etki çekmesine gerek yok bence.

Bende öyle biliyorum 3 doz Sinovac'ta yatış oranı düşük bayağı 1.9 falandı.

%77 koruma sağlıyor çift dozda Delta'ya karşı.

%77 kötü değil bence.
 
Yukarı