3. doz aşı olunmalı mı?

3 doz BioNTech olmuş birisi olarak geçirdiğim yan etkiler ateşimin biraz yükselmesi, hafif titreme ve kol ağrısıydı. 24 saat sürdü bu yan etkiler bende.

Haftaya salı 4. doz BioNTech olacağım ben de.

2 doz oldum çok yan etkisini geçirmedim ancak 3.yü olmadım. Şu an olmam sanırım ama vakalar artacak deniyor. Bilmiyorum ona göre kararım değişebilir. Sana önerim biraz beklemendir.

Gereksiz. Olmayacaktım ben hiç ama askerde geçen sene zorla yaptılar. İki doz oldum daha da olmam çünkü sürekli arttırıyorlar. 3. dozu olursan 4. dozu olmak zorundasın onu oldun bu sefer 5. olursun. Bunun sonu yok.

Grip aşısından farkı kalmadı artık. Sağlıklı bir bireysen gerek yok bence.

Benim düşüncem de bu yönde. Ancak benim bağışıklığım düşük olduğu için aşı olmaya önem veriyorum.

Mart ayında COVID-19 pozitiftim, gripten daha hafif geçirdim ve bunu da aşılı olmama bağlıyorum. Grip aşım olmadığı için grip daha ağır geçiyor bende sanırım.

3 doz BioNTech olmuş birisi olarak geçirdiğim yan etkiler ateşimin biraz yükselmesi, hafif titreme ve kol ağrısıydı. 24 saat sürdü bu yan etkiler bende.

Haftaya salı 4. doz BioNTech olacağım ben de.
3.den sonra 4.yü hemen olmak lazim mi? Yoksa bosluk birakilabiliyor musun? Ornegin 1'den sonra 2 hemen olunmasi gerekirken, 2'den sonra bir zorunluluk yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:
3.den sonra 4.yü hemen olmak lazim mi? Yoksa bosluk birakilabiliyor musun? Ornegin 1'den sonra 2 hemen olunmasi gerekirken, 2'den sonra bir zorunluluk yoktu.
Her dozdan sonra, bir sonraki doz için 3 ay zaman geçmesi gerekiyor. Sistem böyle çalışıyor diye biliyorum.
  • İlk doz: 29 Haziran 2021
  • İkinci doz: 20 Temmuz 2021
  • Üçüncü doz: 21 Aralık 2021
  • Dördüncü doz: 28 Temmuz 2022
Benim olma tarihlerim bu şekilde. Dördüncüyü de ayın 19'unda olacağım.

Geri
Yukarı