3. dünya savaşı mı çıkacak?

Hocam hatta Amerika İran'ın sınırlarındaki köyümü ne boşaltmış yanlış bilgi vermeyeyim ya da İran'da boşaltmış olabilir Amerika'nın İran'a karadan rahat savaş açabilmesi için.

Yani 3. dünya savaşı çıkmasa bile yine Amerika İran'a veya bize saldıracak gibi geliyor bana.

Hocam hatta Amerika İran'ın sınırlarındaki köyümü ne boşaltmış yanlış bilgi vermeyeyim ya da İran'da boşaltmış olabilir Amerika'nın İran'a karadan rahat savaş açabilmesi için.

Yani 3. dünya savaşı çıkmasa bile yine Amerika İran'a veya bize saldıracak gibi geliyor bana.
O ABD ile İran arasındaki bir problem, Türkiye'yi ya da Dünyayı ilgilendiren bir durum yok ortada. Ayrıca ABD, Türkiye gibi güçlü bir müttefiğini karşısına almayacaktır, NATO'nun en aktif 2. en güçlü 5. ülkesiyiz. Ülkemizde Amerikan üsleri ve NATO'ya ait füzeler bulunuyorken bizi karşılarına almazlar, için rahat olsun. Türkiye kimsenin öyle kafasına göre savaş açabileceği bir ülke değil, ne kadar kötü yönetilirse yönetilsin biz Rusya'nın safına kaymadığımız sürece problem yaşamayız. Bizim tek savaşımız terörle, ülkelerle problemimiz yok.

O ABD ile İran arasındaki bir problem, Türkiye'yi ya da Dünyayı ilgilendiren bir durum yok ortada. Ayrıca ABD, Türkiye gibi güçlü bir müttefiğini karşısına almayacaktır, NATO'nun en aktif 2. en güçlü 5. ülkesiyiz. Ülkemizde Amerikan üsleri ve NATO'ya ait füzeler bulunuyorken bizi karşılarına almazlar, için rahat olsun. Türkiye kimsenin öyle kafasına göre savaş açabileceği bir ülke değil, ne kadar kötü yönetilirse yönetilsin biz Rusya'nın safına kaymadığımız sürece problem yaşamayız. Bizim tek savaşımız terörle, ülkelerle problemimiz yok.

ABD Suriye'de sihamızı düşürdü. Gayet de bizi karşılarına alabilir.

Selamünaleyküm. İsrail - filistin savaşından sonra artık ABD yönünü önce İran'a sonra bize çevirecek gibi. Sizce 3. dünya savaşı çıkar mı? Çünkü savaş gemileri falan devreye girdi artık. Hatta Amerika dünyadaki en büyük uçak ge misini Antalya limanı açıklarına demirledi.

Ben çıkacağını düşünüyorum. Hamas İsrail çatışması sadece süreci hızlandırdı.

Hocam bence de çıkacak çünkü çoğu ülke savaş gemilerini çıkardı hatta Çin 6 tane savaş ge misini Akdeniz'e getirdi.

Bence hocam bunların amacı müslümanlığı bitirmek.

Çıkmaz, detaylı bilgi için Harrari'nin "Homo Deus" ve "Gelecek Hakkında 20 Ders" adlı kitaplarını okuyun..

ABD Suriye'de sihamızı düşürdü. Gayet de bizi karşılarına alabilir.
Sen uçan bir makineyi vurmakla savaşı bir mi tutuyorsun? ABD bunun açıklamasını yaptı zaten, sihamızın kendi askeri bölgelerine girdiği için vurduklarını söylediler. Bu durum öyle büyük bir olay değil, tazminat öderler kapanır. Savaşı böyle bir şeyle bir tutamazsın, ikisi çok farklı şeyler.

Geri
Yukarı