3 GB hafıza kartındaki 1 TB'lık dosya

Dosya sisteminde bir bozukluk yüzünden 1TB gözüküyor olabilir. Benim Windows 10'da da bir keresine bir klasör 1.192.062.470.549.029.653 PB gözükmüştü. Diskin dosya sistemini düzelterek ya da direk verileri yedekleyip biçimlendirerek düzeltebilirsiniz.

Dosya sisteminde bir bozukluk yüzünden 1TB gözüküyor olabilir. Benim Windows 10'da da bir keresine bir klasör 1.192.062.470.549.029.653 PB gözükmüştü. Diskin dosya sistemini düzelterek ya da direk verileri yedekleyip biçimlendirerek düzeltebilirsiniz.
Kusura bakma biraz teknoloji cahiliyim. Adım adım anlatarak yardım edebilir misin? Teşekkürler.
1 TB olduğuna emin misin?
1TB'lik olduğunu düşünmüyorum ama boyutu 1TB olarak gözüküyor.

Benim Windows 10'da da bir keresine bir klasör 1.192.062.470.549.029.653 PB gözükmüştü.
Ne?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende de 500 GB SSD var. C:/PerfLogs yolunda 174.283.145.754.765.954.972 ZB'lık dosya vardı ve silinmiyordu. Ara ara mavi ekran da alıyordum ve mavi ekranların hepsi NTFS File System mavi ekranıydı. Ancak formatla düzeltebildim.

Nasıl silebilirim?
Hocam SD kartı çıkarıp bir Micro-SD to SD adaptörü ile laptop ise laptop'a, değilse de USB Hub alıp USB Hub'a takın. Dosya Gezgininden SD kartı bulun ve içinden önemli fotoğraflarınızı vs. kopyalayıp SD kart dışına bir yere yapıştırın (yedeğini alın) ve SD Kart'a sağ tıklayıp biçimlendir deyin. Herşeyi varsayılan ayarlarına döndürün ve biçimlendire tıklayıp biçimlendirin.

Bkz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu videodaki biçimlendirme adımlarını uygulayarak biçimlendirebilirsiniz.

Geri
Yukarı